Avia Świdnik – Wisłok Strzyżów 3:1

Autor: |

Nasi siatkarze wygrali kolejny mecz ligowy. Tym razem na własnym parkiecie pokonali 3:1 Wisłok Strzyżów.

– Obawiałem się tego meczu, ale najważniejsze że zdobyliśmy trzy punkty – powiedział już po meczu Mariusz Kowalski, trener naszego zespołu.

Pierwszy set rozpoczął się dobrze dla naszych siatkarzy, którzy wygrywali już 7:5. Później zaczęły się im przytrafiać błędy, głównie w rozegraniu i goście doprowadzili do remisu 11:11. Avia grała skutecznie tylko środkiem, ale po kilku akcjach przyjezdni zaczęli stawiać szczelny blok i zdobywać kolejne punkty. Od stanu 13:13 Avia straciła cztery oczka pod rząd, a od stanu 16:18 nawet pięć. Set zakończył się zwycięstwem Wisłoka do 19.

Na drugą odsłonę gospodarze wyszli bardziej skoncentrowani i szybko objęli prowadzenie, którego nie oddali do końca partii. Avia konsekwentnie grała środkiem, a dodatkowo znacznie poprawiła się w zagrywce. Świdniczanie prowadzili kolejno 7:3, 14:11, 20:13. Set zakończył się zdecydowanym zwycięstwem zawodników Mariusza Kowalskiego do 16.

Trzecia partia była najbardziej wyrównana, a drużyny punkt za punkt grały do stanu 14:14. Wówczas przewagę uzyskali gospodarze, głównie za sprawą skutecznych ataków Wojciecha Pawłowskiego. Świdniczanie odskoczyli na 19:16, a całego seta wygrali do 21. To podłamało zespół Wisłoka, który w czwartym, ostatni secie nie podjął już walki. Avia dobrze grała w zagrywce i skutecznie na siatce. Dodatkowo gracze ze Strzyżowa zaczęli seryjnie popełniać błędy i przegrali czwartą partię do 12.

Dla naszych siatkarzy było to drugie zwycięstwo z rzędu w obecnym sezonie rozgrywek drugiej ligi.

Avia Świdnik – Wisłok Strzyżów 3:1 (19:25, 25:16, 25:21, 25:12)

AVIA: Milewski, Gosik, Guz, Baranowski, Kaźmierski, Pawłowski, Rarak (libero) oraz Zalewski

WISŁOK: Sroka,Soja, Krzysiak, Kusior, Przystaś, Kazała, Bicki (libero) oraz Opoń

Last modified: 1 lipca 2020