Avia Świdnik – podsumowanie rundy jesiennej

Autor: |

Ciężko w to uwierzyć, ale drużyna ze Świdnika gra w III lidze od sezonu 2005/2006. W tej kilkunastoletniej przygodzie nigdy nie było żadnego spadku i niestety nie udało się też awansować do wyższych rozgrywek. Wielu kibiców zadaje sobie pytanie, czy tym razem marzenie o II lidze może się spełnić i jakie są realne szanse na osiągnięcie tego celu.

Za nami już 18 rozegranych kolejek w III lidze i Avia zajmuje wysokie 7 miejsce, tracąc do lidera zaledwie 6 punktów. Warto od razu przypomnieć zasady rozgrywek tej ligi w Polsce, bo jest ona podzielona na regionalne grupy i tylko zwycięzcy każdej z nich mogą aspirować o awans do II ligi. Dlatego liczy się tylko pierwsze miejsce, bo nawet bycie na podium na zakończenie sezonu nie gwarantuje ani udziału w barażach, ani szansy na uzyskanie awansu w żaden inny sposób.

Klub ze Świdnika miał naprawdę fenomenalną końcówkę tej rundy, bo w ostatnich pięciu spotkaniach udało mu się aż czterokrotnie odnieść zwycięstwo i raz zremisować. Kluczem do bardzo dobrej gry jest defensywa prowadzona przez kapitana Romana Mykytyna, która jest jedną z najszczelniejszych w całej lidze, bo pozwoliła rywalom zaledwie na 17 trafień. Tylko Siarka Tarnobrzeg może pochwalić się odrobinę lepszą statystyką, bo straciła o jedną bramkę mniej.

„Cieszymy się z pozytywnego zakończenia rundy i dobrej passy na koniec roku. Gramy dobrze i dobrze bronimy, a to przekłada się na punkty. Chcę podziękować drużynie za pierwszą część rozgrywek, a także Wojtkowi Szaconiowi, który mi pomaga. Też wykonuje kawał dobrej roboty. Walczymy dalej, tabela jest bardzo wyrównana, a teraz mamy czas na dobre przygotowanie się do rewanżów” – powiedział Łukasz Mierzejewski, trener ekipy ze Świdnika.

Wszyscy sympatycy piłki nożnej oraz innych dyscyplin sportowych mogą zawsze spróbować swoich sił w obstawianiu. Swoją ofertę dla graczy udostępniają licencjonowani i w pełni legalni bukmacherzy zagraniczni, którzy przygotowali świetne bonusy powitalne dla nowych użytkowników. Można typować zarówno najlepsze ligi europejskie, jak i wiele klas rozgrywkowych w Polsce – w tym III ligę.

Kibiców Avii Świdnik z pewnością musi cieszyć doskonała forma strzelecka napastnika Wojciecha Białka, który ma na swoim koncie już 11 trafień w tym sezonie i 2 asysty, a to pozwala mu na realną walkę o króla strzelców, bo do lidera traci zaledwie 2 oczka. Za konstruowanie akcji w środku pola odpowiada głównie Tomasz Zając, któremu udało się dołożyć 2 bramki i 3 asysty w tym sezonie. Wyróżnia się też Paweł Uliczny, który asystował aż czterokrotnie swoim kolegom z drużyny. Największe pochwały zbiera oczywiście blok defensywny, bo poza świetną grą dokłada również gole, udało się to Rafałowi Kursie aż trzykrotnie. Podsumowaniem może być z pewnością to, że bramkarz Andrzej Sobieszczyk aż sześć razy zachował czyste konto.

Czy awans w tym sezonie jest możliwy? Biorąc pod uwagę aktualną dyspozycję drużyny, można było realnie w to wierzyć. Niestety teraz wszystko zależy od tego, jak piłkarze i sztab szkoleniowy przepracują okienko zimowe, bo na ligowe boiska wrócą dopiero w połowie marca. To ponad trzy miesiące przerwy i kluczowe będzie, jak rozpoczną rundę wiosenną. Zaledwie 6 punktów straty do lidera powinno skutecznie zmotywować do nieodpuszczania treningów i pełnej mobilizacji. Tym bardziej że pierwszy mecz na wiosnę zagrają przed własną publicznością z Wisłą Sandomierz, która najprawdopodobniej będzie walczyła o utrzymanie. Rywal idealny do wejścia w prawidłowy tryb meczowy.

/ REKLAMA /

Last modified: 26 listopada 2021