Avia Świdnik – jak wyglądają przygotowania do sezonu?

Autor: |

Avia Świdnik przygotowuje się do wznowienia rozgrywek ligowych. Drużyna Łukasza Mierzejewskiego plasuje się w górnej części tabeli IV grupy III ligi i będzie starała zająć jeszcze wyższe lokaty. Jak wygląda okres przygotowawczy świdniczan? 

Po rozegraniu 20 spotkań drużyna Avii Świdnik zajmuje 6. miejsce w lidze. Równa połowa spotkań padła łupem świdniczan, sześć spotkań zakończyło się remisem i w czterech musieli zaznać goryczy porażki. Patrząc przez pryzmat rozegranych wszystkich meczów, forma Avii mogła się podobać i apetyty przed rundą wiosenną są bardzo duże. Szanse na awans do wyższej klasy rozgrywkowej są jednak nieduże, przepustkę do II. ligi otrzymuje tylko zwycięzca grupy. Aktualnie na fotelu lidera zasiadają piłkarze Wisły Puławy z 48 punktami na koncie, Avia traci do pierwszego miejsca 12 oczek.

Sztab trenerski pod wodzą Łukasza Mierzejewskiego miał ściśle ustalony plan sparingowy i dobranych rywali. Już 16 stycznia Avię czekał pierwszy mecz kontrolny przeciwko lokalnej Świdniczance. Tydzień później do Świdnika zawitał Hetman Zamość, później w kolejce stała drużyna Podlasie Biała Podlaska. W lutym zaplanowano kolejne sparingi. Czwartego lutego Avia zmierzyła się z Górnikiem Łęczna, szóstego lutego drużynę Mierzejewskiego czekała potyczka z Chełmianką Chełm, tydzień później pojedynek ze Stalą Kraśnik. Na koniec okresu przygotowawczego drużyna zaplanowała domowy sparing z Wisłą Puławy.

Okres przygotowawczy rozpoczął się dla Avii wysokim zwycięstwem nad Świdniczanką. Piłkarze Mierzejewskiego wymierzyli rywalowi wysoki wymiar kary i pokonali go aż 7:2. Dubletem popisali się: Wojciech Białek, Kamil Oziemczuk oraz Jakub Cielebąk – nowy nabytek Avii sprowadzony w styczniu tego roku. Jedno trafienie zanotował Damian Szpak.

Kolejny sparing również zakończył się zwycięstwem Avii. Tym razem na rozkładzie znalazł się Hetman Zamość, gospodarze odprawili rywala z kwitkiem, pokonując go 3:0. Dubletem popisał się Damian Szpak. Do siatki trafił również Wojciech Białek, który skutecznie wyegzekwował rzut karny.

Pierwszy, lutowy mecz kontrolny zakończył się porażką Avii. Górą okazali się piłkarze Górnika Łęczna, którzy wygrali na neutralnym boisku w Lubartowie – jednym golem. Arkadiusz Górka skierował futbolówkę do własnej siatki i błąd obrońcy drużyny świdniczan dał wygraną Górnikowi. Obie drużyny miało sporo sytuacji podbramkowych, jednak po obu stronach brakowało skuteczności w wykończeniu. 

Szóstego lutego Avia Świdnik zremisowała u siebie z Chełmianka Chełm 2:2. Na trafienia w tym meczu trzeba było poczekać, worek z golami rozwiązał się dopiero w 65. minucie, do końca podstawowego czasu strzelono łącznie cztery gole. Dwa gole na swoje konto zapisał Damian Szpak. 

Na co stać Avię w trakcie wiosennej rundy? Mistrzostwo grupy to odległy cel, jednak do rozegrania jest jeszcze połowa meczów i wszystko może się zdarzyć. Rozegrane sparingi pokazały, że Łukasz Mierzejewski dobrze przygotował swoich podopiecznych pod kątem fizycznym. W świetnej formie jest Damian Szpak, który w trakcie okresu przygotowawczego strzelił pięć goli i będzie główną armatą w ligowych pojedynkach. 

Budowanie formy fizycznej to nie jedyny ważny aspekt przygotowań do sezonu. Bardzo ważny jest także aspekt mentalny. Trudy przygotowań potrafią scalać drużynę, pod warunkiem stworzenia odpowiednich warunków do integracji. Nic dziwnego, że eksperci podkreślają rolę czynności jakie zawodnicy robią wspólnie podczas przygotowań. Wśród polskich siatkarzy królują gry planszowe i turnieje pokerowe. Czekając na pierwsze spotkania o punkty zapraszamy do śledzenia mediów społecznościowych klubu.

/ REKLAMA /

Last modified: 12 lutego 2021