Avia pokonała Siedlce

Autor: |

W pojedynku dwóch trenerów Avii, lepszy okazał się ten aktualny – Jakub Guz. W sobotni wieczór PZL LEONARDO Avia Świdnik pokonała PSG KPS Siedlce 3:1 (25:21, 13:25, 25:21, 25:18). Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano atakującego żółto-niebieskich, Damiana Wierzbickiego, który zakończył spotkanie z 28 punktami na koncie.

Zaczęło się nerwowo i niezbyt przyjemnie dla gospodarzy. Avia nie mogła złapać swojego rytmu gry. Dopiero w drugiej połowie seta świdniczanie zaczęli doganiać rywali, by wreszcie wyjść na prowadzenie. Kluczowy dla tego seta był blok Rafała Obermelera na 20:18, a jeszcze bardziej punkty w tym elemencie siatkarskiego rzemiosła Obermelera i Wierzbickiego po długich wymianach pod koniec seta. Avia wygrała go 25:21.

Drugą partię znów lepiej zaczęli siedlczanie. Tym razem świdniczanie kompletnie nie radzili sobie na parkiecie i przegrali bardzo wysoko, do 13.

Kolejny set tym razem lepiej zaczęli miejscowi, jednak z czasem goście znów złapali swój rytm i wyszli na dwupunktowe prowadzenie. Niezadowolenia grą swoich podopiecznych nie krył trener Jakub Guz, który w żołnierskich słowach wyraził swoje uwagi na przerwie, o którą poprosił. Siatkarze Avii wzięli sobie do serca jego uwagi i zabrali się do pracy. W końcówce znów dał o sobie znać świdnicki blok, dzięki któremu Avia wygrała 25:21.

Wicelider tabeli poszedł za ciosem. W czwartym secie wreszcie to Avia dyktowała warunki gry od początku do końca. Goście nie byli w stanie już nic zrobić. Nadal dobrze pracował blok, a w ataku szalał niezawodny Damian Wierzbicki. Ostatecznie Avia wygrała 25:18 i cały mecz 3:1.

– Przez pewien czas nie szło nam najlepiej w tym meczu, ale klasową drużynę poznaje się nie po tym jak zaczyna, ale jak kończy mecz. Cieszymy się z tego zwycięstwa i dziękujemy naszym wspaniałym kibicom, bo to oni nas dźwignęli w tym meczu – powiedział Damian Wierzbicki.

Przed PZL LEONARDO Avia Świdnik bardzo dali wyjazd, bo do oddalonej o ponad 350 kilometrów Nowej Soli. Tam w sobotę 20 stycznia o godzinie 17:00 podopieczni Jakuba Guza zagrają z miejscową Astrą.

PZL LEONARDO Avia Świdnik – PSG KPS Siedlce 3:1 (25:21, 13:25, 25:21, 25:18)

MVP: Damian Wierzbicki

Najwięcej punktów dla Avii: Wierzbicki (28), Ociepski (10).

fot. Avia Świdnik

Last modified: 13 stycznia 2024

Zmień język »
Skip to content