Avia – Podlasie 4:0

Autor: |

Pewne zwycięstwo żółto-niebieskich w spotkaniu 25 kolejki trzeciej ligi, grupy lubelsko-podkarpackiej.  Zawodnicy Janusza Deca połowę goli zdobyli już w sześć minut od pierwszego gwizdka sędziego.

Strzelanie w Poniatowej rozpoczął Sebastian Orzędowski. W 3 min. uderzył celnie zza pola karnego. 180 sekund później Avia prowadziła już różnicą dwóch trafień. Tym razem bramkarza Podlasia, strzałem głową, pokonał Bartłomiej Mazurek. Świdniczanie kontrolowali to co dzieje się na boisku i kwestią czasu było kiedy podwyższą wynik. Udało się to na kilkanaście sekund przed końcem pierwszej połowy Adamowi Nowakowi. Po przerwie gospodarze postanowili nieco spuścić z tonu i już tak nie szturmowali bramki przeciwnika. Jedyne trafienie oglądaliśmy w 65 min. meczu. I znów jego autorem był Sebastian Orzędowski. Dla wychowanka świdnickiego klubu to piąty gol od powrotu do klubu z ul. Sportowej.

W kolejnym pojedynku Avia zmierzy się z Karpatami Krosno (czwartek, 1 maja). Za tydzień, w niedzielę, o godz. 12.00 podejmie natomiast Tomasovię Tomaszów Lubelski.

Avia Świdnik – Podlasie Biała Podlaska 4:0 (3:0)

Bramki: Orzędowski (3′, 65′), Mazurek (6′), Nowak (45′).

Avia: Gieresz – Czepiński, Bednarek, Maciejewski, Lenart, Nowak (62 Starok), Tarkowski, Orzędowski, Jeleniewski (84 Gregorowicz), Majewski (74 Radziewicz), Mazurek (69 Krawiec)

Last modified: 29 czerwca 2020