Avia na dłużej z PZL

Autor: |

PZL-Świdnik kontynuuje umowę sponsorską z Miejskim Klubem Sportowym Avia Świdnik Sp. z o.o., który występuje w TAURON 1. lidze pod nazwą PZL LEONARDO Avia Świdnik.

PZL-Świdnik przedłuża kontrakt sponsorski z Avią Świdnik, aby zachować tradycję sięgającą początku lat 50. XX wieku, kiedy powstawał zakład PZL-Świdnik i następnie Fabryczny Klub Sportowy Avia. PZL-Świdnik od samego początku był jednym z najbardziej charakterystycznych i charyzmatycznych zakładów w Polsce tamtego okresu. Wtedy szybko rozwijało się miasto Świdnik, a PZL-Świdnik do dziś pozostaje polskim synonimem śmigłowca. Pierwszy zespół siatkarski od 2023 r. występuje pod oficjalną nazwą: PZL LEONARDO Avia Świdnik.

Po roku owocnej współpracy możemy z dumą ogłosić, że podpisaliśmy nową umowę wiążącą nas z PZL-Świdnik, jako sponsorem tytularnym.

Zadowolenie z kontynuowania współpracy wyraża przedstawiciel właściciela klubu, Zastępca Burmistrza Miasta Świdnik, Marcin Dmowski:

Świdnik to PZL, a PZL to Świdnik. Bardzo cieszymy się, że PZL-Świdnik dalej będzie wspierać Miejski Klub Sportowy Avia Świdnik. Rozwój klubu to dla nas jedno z najważniejszych zadań, dlatego współpraca z największym i jedynym polskim producentem śmigłowców jest dla nas nieoceniona. Przed nami wielkie wyzwania, budowa hali i budowa drużyny na Plus Ligę. Bez PZL-Świdnik nie wyobrażamy sobie tej drogi. Dziękujemy! Razem latamy wyżej.

 

Jestem bardzo zadowolony z faktu, że konsekwencją wzorowej współpracy w ubiegłym roku, jak również bardzo dobrych relacji biznesowych pomiędzy naszym klubem, a PZL-Świdnik jest decyzja Sponsora o kontynuacji wsparcia finansowego dla I zespołu piłki siatkowej MKS PZL Leonardo Avia Świdnik. Podpisanie nowej umowy traktujemy jako dowód uznania i zaufania ze strony tak rozpoznawalnego podmiotu. Uważam, że decyzja Zarządu PZL-Świdnik o zainwestowaniu środków finansowych w dalszy rozwój świdnickiej siatkówki jest wyrazem dalekowzrocznego postrzegania promocji sportu jako integratora społeczności lokalnej. Dla klubu i wszystkich sympatyków żółto-niebieskich to przede wszystkim nieocenione wsparcie w zakresie budowy potencjału siatkarskiego i poczucie stabilizacji tak bardzo ważne w realizacji przyjętej strategii – dodał wiceprezes MKS Avia Świdnik, Radosław Szczerba.

 

PZL-Świdnik zawsze był obecny w gospodarczym i społecznym życiu Świdnika, pomagając w realizacji wielu inicjatyw. Obecnie, będąc ważną częścią globalnej Grupy Leonardo, PZL-Świdnik uzyskuje nowe możliwości. Ostatni czas to również intensywny okres wsparcia Sił Zbrojnych RP, ponieważ Świdnik jest producentem nowych śmigłowców AW149 dla naszego wojska. Cieszę się, że zwiększamy zatrudnienie, rozwijamy pod względem ilościowym i jakościowym krajowy łańcuch dostaw, realizujemy wielomilionowe inwestycje, a to wszystko przyczynia się do rozwoju regionu lubelskiego i daje nam możliwość wspierania lokalnej społeczności. Sponsoring świdnickiej drużyny siatkarskiej jest ważny dla wielu naszych pracowników, którzy są zagorzałymi fanami klubu, ale też daje nam szerszą możliwość umocnienia potencjału drużyny jako sportowego ambasadora regionu i Polski– mówi Jacek Libucha, prezes zarządu PZL-Świdnik.

Last modified: 23 lutego 2024

Zmień język »
Skip to content