Avia lepsza w derbach

Autor: |

W jednym z meczów kontrolnych podczas przygotowań do sezonu 2021/2022 Avia Świdnik podejmowała Świdniczankę. Żółto-niebiescy, mimo niekorzystnego wyniku do przerwy, nie pozostawili czwartoligowcowi złudzeń i pokonali go 4:2.

W obu drużynach zabrakło kilku zawodników ze względu na problemy zdrowotne. Pierwsza część meczu była dość zaskakująca. Było to w dużej mierze spowodowane nieco eksperymentalnym ustawieniem drużyny żółto-niebieskich. Trener Łukasz Mierzejewski chciał w pierwszej połowie sprawdzić alternatywny wariant z trójką środkowych obrońców. W konsekwencji Świdniczanka miała sporo miejsca na boisku i mogła swobodnie konstruować akcje. Mimo to Avia powinna prowadzić 2:0. Dwie doskonałe sytuacje sam na sam z bramkarzem zmarnował Wojciech Białek. W 15 minucie, po błędzie defensywy Avii, goście groźnie skontratakowali i strzelili bramkę na 1:0. W 34 minucie wyrównał Romana Mykytyn, który zamknął skutecznie dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry. Pod koniec pierwszej połowy znów nieporadność zawodników Avii wykorzystała Świdniczanka. Tuż przed polem karnym rzut wolny wykonywał Jarosław Milcz i precyzyjnym strzałem pokonał Andrzeja Sobieszczyka. Do szatni Świdniczanka schodziła więc z jednobramkowym prowadzeniem.

Po przerwie trener Mierzejewski zmienił ustawienie zespołu i od razu obraz meczu całkowicie się odmienił. Już w 46 minucie pięknym strzałem popisał się Paweł Uliczny. Było 2:2, Avia zaczęła dominować na boisku, co poskutkowało kolejnymi dwiema bramkami. Najpierw do siatki trafił Bartłomiej Poleszak, zaś chwilę później swojego drugiego gola zaliczył Roman Mykytyn. W tej części gry Świdniczanka nie zdołała stworzyć choćby jednej okazji do strzelenia bramki. Żółto-niebiescy dominowali i mogli ten mecz zakończył znacznie bardziej okazałym wynikiem.

Avia Świdnik – Świdniczanka Świdnik 4:2 (1:2)

Bramki: Mykytyn (34, 60), Uliczny (46), Poleszak (57) – Szczerba (15), Milcz (45).

Avia: Sobieszczyk – Dobrzyński, Mykytyn, Kursa, Drozd, Najda, Zdunek, Uliczny, Maluga, Kompanicki, Białek oraz Poleszak, Sprawka, Pęksa, Góralski, Górka

Świdniczanka: Dejko – Duda, Kursa, Żmuda, Sypeń, Kowalski, Stępień, Kotowicz, Plesz, Szczerba, Milcz oraz Kowalczyk, Mazurek, Starok, Martyna, Śliwa i trzech zawodników testowanych.

Last modified: 6 sierpnia 2021