Avia 2004 dalej w formie

Autor: |

Piłkarze Avii Świdnik z rocznika 2004 potwierdzili, że są w wysokiej formie. Po zajęciu drugiego miejsca w turnieju w Tomaszowie Lubelskim, tym razem wygrali Grand Prix Niedźwiedziego Grodu. Chłopcy Marka Jurczykowskiego, w ośmiu spotkaniach, aż siedmiokrotnie schodzili z boiska w roli zwycięzców, raz dzielili się punktami. W całym turnieju strzelili 19 goli, nie tracąc żadnego!

Zawody w Chełmie rozpoczęły się od zmagań w grupie eliminacyjnej. Żółto-niebiescy pokonali w niej kolejno: Motor Lublin (1:0), Stal Stalową Wolę (1:0), Niedźwiadka Chełm III (10:0) i Niedźwiadka Chełm I (1:0). Z kompletem zwycięstw awansowali do rundy finałowej. Tam, pierwszym przeciwnikiem był Hetman Zamość. Avia nie dały szans rywalom i pewnie wygrała 3:0. W następnych grach świdniczanie zremisowali bezbramkowo ze „Stalówką”, pokonali, 1:0, Tomasovię Tomaszów Lubelski i ograli 2:0 BKS Lublin. W końcowym rozrachunku wyprzedzili o 2 punkty Stal Stalową Wolę i o 4 „oczka” Tomasovię. Dodatkowo, najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano piłkarza Avii, Dominika Nigro.

Skład drużyny Avii: Jakub Najda, Klaudiusz Sypeń, Adrian Leszczyński, Olaf Wojciechowski, Dominik Nigro, Dawid Marek, Dawid Wdowicz, Mateusz Marciszkiewicz, Filip Olejnik.

Last modified: 29 czerwca 2020