Aukcje i zawody dla Daniela

Autor: |

Facebookowa grupa „Licytacje dla Daniela Siegiedy” rozrasta się w błyskawicznym tempie. Znajomi świdniczanina, a także obcy ludzie, wystawiają na aukcje: książki, akcesoria wędkarskie, odzież, obrazy, biżuterię, zabawki, modele samolotów, ciasta, karnety na siłownię, zegarki, usługi fryzjerskie czy kosmetyczne. Do 1 lutego zakończonych zostało 114 licytacji. Na konto fundacji Avalon, której Daniel jest podopiecznym, wpłynęło z nich 6 tys. zł.

– Po raz kolejny dziękuję wszystkim darczyńcom. Jestem również ogromnie wdzięczny moim bliskim za zbiórki w Irlandii i Anglii, a także PZL-Świdnik i Kościołowi Wiary Ewangelicznej w Świdniku za zebrane u siebie środki. Udało się już zgromadzić ok. 47 tysięcy złotych! To wszystko dzięki Wam! Każda złotówka ma dla mnie ogromne znaczenie, bo koszt samych protez to 95 tysięcy złotych. Do tego dochodzą jeszcze wizyty lekarskie, opatrunki i rehabilitacja – mówi Daniel Siegieda, którego w marcu czeka reamputacja nóg. Bez operacji niemożliwe byłoby prawidłowe dopasowanie protez.

Do pomocy świdniczaninowi, który był zapalonym wędkarzem, włączyli się inni pasjonaci. Zarząd koła PZW w Mełgwi organizuje Charytatywne Zawody Wędkarskie „Wędkarze dla Daniela Siegiedy”. Odbędą się one 19 kwietnia, w Mełgwi, na zbiorniku nr 3. Zbiórkę zaplanowano o godz. 6.30. Łowienie rozpocznie się o godz. 7.30 i potrwa do godz. 14.00. Opłata startowa wynosi 50 zł. Zapisy i kontakt pod numerem telefonu 605 152 988. Całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony na rzecz 38-latka.

aw

Last modified: 8 maja 2020