Relaks wśród zieleni

Autor: |

W parku przy ul. Fabrycznej trwają już ostatnie prace, wykonawca rozpoczął przygotowania do odbioru inwestycji. Przy ul. Krępieckiej do zrobienia pozostało wejście do powstającego zielonego zakątka i dokończenie nasadzeń. Nowy park będzie najprawdopodobniej gotowy w czerwcu.

Prace na dawnym wysypisku śmieci przy ul. Krępieckiej ruszyły w minionym roku. Na miejscu byłego składowiska odpadów powstaje park. Zielony zakątek będzie miał 2,2 ha powierzchni. Na jego terenie projektanci zaplanowali cały układ asfaltowych alejek. Spacerujący, rowerzyści czy rolkarze będą mieli do dyspozycji kilka miejsc odpoczynku. Park uzupełni bardzo bogata gama roślin. Zadanie wyceniono na prawie 1,8 mln zł. W tej chwili prace przy ul. Krępieckiej są już bardzo zaawansowane. Wykonawca przewiduje zakończenie inwestycji w czerwcu.

– Będzie to miejsce do wypoczynku i rekreacji dla osób w każdym wieku. Przewidzieliśmy na jego terenie specjalne ławki, które posłużą również jako rampy do skateboardingu. Przy ul. Krępieckiej będzie można pobiegać, pojeździć na rowerze, rolkach, ale także pospacerować w otoczeniu różnorodnej zieleni – tłumaczy Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Na finiszu jest także budowa zielonego zakątka przy Parku Avia. Nadzór nad obiektem zostanie powierzony spółce MKS Avia, która zarządza także położonym po sąsiedzku kompleksem basenów i boisk.

– Planujemy utworzenie miejsca z ciekawymi atrakcjami, ale również z obsługą parku linowego i ścianki wspinaczkowej – zaznacza M. Dmowski.

W parku powstała także pierwsza w Świdniku tężnia solankowa i naturalny plac zabaw. Wykonawca przygotował również ogródek botaniczny, w którym będzie można oglądać ciekawe gatunki roślin. Całość uzupełnią nowe nasadzenia krzewów i drzew. Inwestycja została wyceniona na 3,7 mln zł.

Last modified: 29 kwietnia 2021