Atak w komplecie

Autor: |

MKS Avia Świdnik odkrywa kolejne karty. Nic się nie zmieni w ataku żółto-niebieskich. Do Mateusza Rećki dołączył Bartłomiej Żywno.

Bartłomiej Żywno jest wychowankiem Norwida Częstochowa. W sezonie 2016/2017 reprezentował barwy Karpat Krosno, zaś od 2017 roku jest zawodnikiem Avii. W minionej kampanii zagrał w 85 setach, w których zdobył 153 punktów, w tym 7 bezpośrednio zagrywką. Najlepsze, pod względem zdobyczy punktowej w jego wykonaniu, było spotkanie z Visłą Bydgoszcz. Wywalczył wówczas 17 oczek. W meczu z BAS-em Białystok został wybrany MVP.

– Przez ostatnie cztery lata w Avii dużo się nauczyłem i spędziłem wiele niezapomnianych chwil. Na co dzień dostaję możliwość ciągłego realizowania się w dobrej atmosferze, więc zdecydowałem się zostać w drużynie. Mamy za sobą udany, choć niezwykle ciężki i szczególny czas spowodowany pandemią. Żałuję, że kibice nie mogli oglądać naszych zmagań na żywo. W Świdniku czuję się naprawdę dobrze i cieszę się, że już piąty sezon będę częścią tego projektu. Nie mogę doczekać się kolejnego, oczywiście przy wypełnionych trybunach i wsparciu kibiców. Do zobaczenia na hali! – powiedział B. Żywno.

– Bartek ma za sobą pierwszy sezon w 1. lidze w karierze i uważam, że był to dla niego udany. Doskonale poradził sobie w rywalizacji z Mateuszem. W meczach, w których grał lub wchodził na podwójne zmiany, dobrze wywiązywał się ze swojej roli. Jest zawodnikiem, który z sezonu na sezon robi postępy – dodał trener Witold Chwastyniak.

Last modified: 14 maja 2021