Artystyczna twórczość seniorów (foto)

Autor: |

Obrazy, figurki ze sznurka i papierowej wikliny, kwiaty z rajstop  i włóczki to tylko niektóre z prac zgłoszonych na IV Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów. W tym roku, ze względu na pandemię, miał on nieco inny charakter niż poprzednie edycje.

– Dwa pierwsze odbyły się w Miejskim Ośrodku Kultury i muszli koncertowej CUS. Były nie tylko wystawy prac, ale także występy muzyczne. Mogliśmy zaprosić wszystkich mieszkańców. Ubiegłoroczna edycja, ze względu na koronawirusa, miała kameralny charakter. Tegoroczna niestety również. Mamy nadzieję, że kolejna będzie dostępna dla większego grona – mówi Anna Stachyra, przewodnicząca świdnickiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, organizatora wydarzenia.

Prace, które zaprezentowano na piątkowej wystawie w Favilli, powstały podczas pandemii. Twórcy wykorzystali materiały dostępne w domu – sznurek, puszki, butelki, rajstopy, włóczkę, gazety. Jak się okazuje, wystarczyła odrobina wyobraźni, by powstały z nich ciekawe ozdoby.

Przegląd był nie tylko okazją do podziwiania twórczości seniorów, ale też do integracji.

– Ludzie bardzo chcą rozmawiać, pośmiać, pożartować – dodaje A. Stachyra. – Korzystamy z tej możliwości i spotykamy się we wtorki oraz czwartki w siedzibie związku, przy ul. Norwida. Najbliższe plany to wycieczka do Kurozwęk, Szydłowa i Rytwian. Mamy też zarezerwowane wczasy w Jarosławcu, pod koniec września. Oby tylko nic nie pokrzyżowało tych zamierzeń.

aw

Last modified: 17 sierpnia 2021