Artyści nagrodzeni (foto)

Autor: |

Dobiegł końca Przegląd Spektakli Profilaktycznych „Dalej w drogę z Teatrem Drogi”. Dzisiaj odbyło się podsumowanie wydarzenia oraz wręczenie wyróżnień.

Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpiło osiem grup teatralnych. Widzowie mogli podziwiać sztuki mówiące o życiu, o miłości i problemach dnia codziennego. Występom przyglądało się jury w składzie: Anna Żak – aktorka i choreografka Lubelskiego Teatru Tańca oraz Tomasz Załucki – reżyser Teatru Pierwszego Kontaktu w Lublinie.

Wyróżnienia otrzymali:
– Teatr Tańca i Ruchu „Fanaberia” (SDK) za oprawę plastyczną i estetykę wyrazu artystycznego w spektaklu „Śpiąca królewna”
– Grupa „Zefirki” (Przedszkole nr 4) za szczerą, wrażliwą i plastyczną wypowiedź teatralną oraz umiejętne połączenie tradycji i współczesności w spektaklu „Zaślubiny Kalinki”
– Grupa „Psotki” (Przedszkole nr 7) za wdzięczną interpretację baśni o sile miłości rodzinnej w spektaklu „Baśń o sześciu łabędziach”
– Grupa „Siódemka na Scenie” (Szkoła Podstawowa nr 7) za ważne przesłanie oraz umiejętne przełamanie konwencji bajki w spektaklu „Uzależniona bajka”
– Grupa „Motyle” (WTZ PSONI Koło w Świdniku) za lekkość przekazu i czystą formę wypowiedzi w spektaklu „Siła miłości”
– Teatr Improwizacji „JOKE” (MOK w Świdniku) za swobodę w improwizacji i wprowadzenie w krainę humoru i absurdu w spektaklu „Wiesiek”
– Grupa „Pasjonaci” (ŚDS PSONI Koło w Świdniku) za przejmujący, pełen pasji teatr światła i cieni w spektaklu „Genesis”
– Świdnicka Grupa Teatralna „Teatr Drogi” za poruszającą poetycką opowieść o uczuciach w spektaklu „Oblicza uczuć” oraz za oprawę teatralną Przeglądu Spektakli Profilaktycznych „Dalej w drogę z Teatrem Drogi”.

Po odczytaniu werdyktu i nagrodzeniu artystów, na uczestników spotkania czekał słodki poczęstunek. Przegląd Spektakli Profilaktycznych zwieńczyły występy grup tanecznych Miejskiego Ośrodka Kultury, prowadzonych przez Annę Łakotę i Agnieszkę Wąsik.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Teatr Drogi, przy wsparciu Centrum Usług Społecznych oraz Miejskiego Ośrodka Kultury. Honorowy patronat objął burmistrz Świdnika Waldemar Jakson.

Przegląd Spektakli Profilaktycznych został sfinansowany przez Województwo Lubelskie poprzez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie.

« z 3 »

Last modified: 23 czerwca 2022

Zmień język »