Armia Niny rośnie w siłę

Autor: |

fot. www.facebook.com/przedszkoleposzukiwaczeprzygod
Wielkie serca, zaangażowanie oraz kolorowe kropki narysowane na wewnętrznych stronach dłoni lub wycięte z papieru. To znak rozpoznawczy armii Niny, czyli grupy ludzi z całej Polski, wspierających zbiórkę na rzecz małej lublinianki. Do grona osób, którzy chcą odmienić jej los, dołączają kolejni świdniczanie.

O Nince Słupskiej po raz pierwszy pisaliśmy na początku lutego. Dziewczynka choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA), a jedynym ratunkiem jest dla niej terapia genowa. Jej koszt to ponad 9 milionów złotych. Niestety, nie jest refundowany. Leczenie może się odbyć tylko do odpowiedniej wagi dziecka. Gdy „Kropeczka” przekroczy 13,5 kg, nie będzie mogła podjąć terapii.

#ArmiaNiny nie próżnuje. Na stronie www.siepomaga.pl/nina trwa zbiórka pieniędzy. Na koncie jest już blisko 3 mln zł. Do pełnej kwoty wciąż brakuje 6 mln zł. Na portalu społecznościowym Facebook powstała grupa „Nineczka Kropeczka SMA – Licytacje”, gdzie chętni mogą brać udział w aukcjach i dorzucać kolejne cegiełki do zbiórki. Swoje wsparcie okazują również świdniczanie. Do internetowej akcji #podajdalej i #przygarnijkropkę, której celem jest dotarcie do jak największej liczby osób, które wesprą zrzutkę symboliczną złotówką, dołączyli: Przedszkole i Żłobek Poszukiwacze Przygód oraz Klub Sportowy Świdniczanka Świdnik. Obie społeczności nominowały do udziału w akcji następne osoby. To kolejne, obok Świdnickiego Klubu Morsa „Lodołamacz” oraz Stowarzyszenia Biegający Świdnik, społeczności z naszego miasta, które włączyły się w pomoc małej Ninie.

Też pomagaj

Mieszkańcy Świdnika mogą wspierać Ninkę także podczas domowych porządków. Pod koniec stycznia, obok bibliotecznej Filii nr 1 przy ul. Ratajczaka 7 stanął pojemnik na nakrętki.

– Świdniczanie bardzo chętnie angażują się w akcję. Pojemnik był opróżniany już 3 razy. Wszystkie nakrętki zostały przekazane koordynatorowi działań na rzecz Ninki – mówi Katarzyna Lis, naczelnik wydziału promocji Urzędu Miasta.

Pojemnik cały czas znajduje się na osiedlu Polesie. Chętni mogą do niego wrzucać nakrętki z plastikowych butelek po sokach, kosmetykach, płynach do prania, płukania czy innych środkach czystości.

Last modified: 17 marca 2021