Alicja wśród laureatów

Autor: |

Świdniczanka Alicja Tarnowska zajęła 2 miejsce w I Międzynarodowym Konkursie Kolęd i Piosenki Świątecznej online. Jej występ docenili jurorzy z Polski, Izraela oraz Rosji.

– Nie byłam przekonana do wirtualnej formy, jednak teraz, po zakończeniu konkursu, mogę śmiało powiedzieć, że się sprawdziła i ma swoje zalety – zdradza Ludmiła Piechowska, prezes fundacji „Diamentowy Głos”, organizatora wydarzenia.

Zmagania podzielono na kategorie wiekowe. 3-5, 6-9 oraz 10-15 lat. Do udziału, oprócz wokalistów, dopuszczono także instrumentalistów. Wysiłki 61 uczestników oceniło jury w składzie: Krzysztof Cwynar, Anna Barańska-Wróblewska, Brodsky Artur, Polina Balva oraz Elena Perminova.

Jurorzy docenili starania młodej świdniczanki, Alicji Tarnowskiej, która w swojej kategorii wiekowej (10-15 lat) zajęła drugie miejsce.

– Jest to dla mnie ogromne osiągnięcie. Cieszę się z tego wyniku, ponieważ jest to kolejny krok, dzięki któremu mogę się rozwijać muzycznie. Nabrałam też trochę wiary we własne umiejętności. Ten sukces w dużej mierze zawdzięczam mojemu nauczycielowi śpiewu, panu Mateuszowi Obroślakowi, który pomógł mi rozwinąć skrzydła – mówi świdniczanka.

Przygoda Alicji rozpoczęła się w Państwowej Szkole Muzycznej im. Rodziny Wiłkomirskich w Świdniku. Potem trafiła pod opiekę pani Anety Dąbskiej, a obecnie uczy się w Lubelskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Wokalistka prowadzi także kanał na YouTube (Alicja Tarnowska), gdzie umieszcza nagrania coverów.

Last modified: 20 stycznia 2021