Alicja debiutuje z teledyskiem „Dobranoc”

Autor: |

Kadr z teledysku do piosenki “Dobranoc”.
Wrażliwa, pełna optymizmu, a przede wszystkim, piekielnie utalentowana. Tak o 16-letniej Alicji Tarnowskiej, uczennicy I Liceum Ogólnokształcącego w Świdniku, mówią jej bliscy. Dziś w sieci zadebiutuje teledysk do jej autorskiego utworu „Dobranoc”, który wyprodukował Javeure.

Alicja muzyką zajmuje się od lat. Pierwsze kroki w świecie dźwięków stawiała w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Rodziny Wiłkomirskich, gdzie uczyła się w klasie perkusji. Dziś kontynuuje naukę w Lubelskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II stopnia. Śpiewa, gra na pianinie, jest autorką tekstów oraz kompozytorką.

Jej singiel „Dobranoc”, do którego teledysk zobaczymy już dziś, to wyjątkowa kompozycja.

– To piosenka, którą pierwotnie skomponowałam na pianinie. Czułam jednak, że brakuje jej duszy. Właśnie dlatego razem z rodzicami zdecydowaliśmy się na współpracę z producentem ze Świdnika – Rafałem Jaworskim, pseud. Javeure. Rafał na podstawie mojej kompozycji stworzył muzykę do tego utworu i zajął się jego realizacją. Do współpracy zaprosił także producenta RTN, który dograł gitary do piosenki. Gdy usłyszałam wersję, którą dostałam od Rafała, wiedziałam, że musi mieć wyjątkowy teledysk – opowiada Alicja.

Klip do piosenki powstał kilka miesięcy później. Powodem było odejście bliskiej dla nastoletniej piosenkarki osoby.

– Zmarła moja babcia. Ten utwór stał się dla mnie i mojej rodziny wyjątkowy, ponieważ okazało się, że słowa, które napisałam doskonale wpisują się w rzeczywistość, w jakiej się znaleźliśmy – mówi młoda artystka.

Scenariusz do teledysku napisała Katarzyna Racławska, ciocia Alicji oraz jej menadżerka, która wspiera ją w muzycznej karierze. Za okiem kamery stanął natomiast Bartosz Apanasienko.

– Klip do utworu „Dobranoc” pokazuje połączenie dwóch światów i materii – cielesnej oraz duchowej. Przedstawia rozterki, które znajdują się w naszych głowach i sercach w trudnych chwilach, a także walkę z nimi. Pokazuje zarówno mrok, który potrafi nas ogarnąć, jak również bliskość ludzi, którzy są w stanie nas z niego uwolnić. Dlatego w teledysku wystąpią moi najbliżsi – rodzina i przyjaciele. Zawsze we mnie wierzą i dzięki nim jestem w stanie pokonać wszelkie przeciwności – wyjaśnia szesnastolatka. Dodaje: – Za klip odpowiada Bartosz Apanasienko, któremu bardzo dziękuję za to, że sprostał wyzwaniu, jakie wraz z ciocią mu rzuciłyśmy. Utwór oraz teledysk dedykuję mojej babci, bo jest właśnie o niej. „Dobranoc” to ostatnie słowo, które do mnie napisała.

Premiera teledysku odbędzie się dziś, o godz. 20.30 na kanale Alicji na YouTube. Na Facebooku powstało też wydarzenie pn. PREMIERA teledysku „Dobranoc” – Alicja Tarnowska, prod. Javeure, gdzie można zobaczyć fragmenty materiału.

Last modified: 1 grudnia 2021