Alex Tytoń między słupki?

Autor: |

Dwudziestotrzyletni bramkarz może być pierwszym wzmocnieniem Avii w przerwie zimowej. Polak, który legitymuje się amerykańskim paszportem przez kilka dni będzie trenował z zespołem ze Świdnika.

Alex Tytoń do tej pory grał w uniwersyteckich ligach USA. Tam, oprócz doświadczenia zebrał także kilka cennych nagród. Uznano go, między innymi najlepszym bramkarzem w konferencji uniwersyteckiej i 4 razy defensywnym zawodnikiem tygodnia.

– Wiem o nim tylko tyle, że dysponuje świetnymi warunkami fizycznymi – komentuje sprawę Marek Maciejewski, prezes GPTS Avia Świdnik. – Piłkarz będzie trenował z pierwszym zespołem przez kilka dni. Po tym czasie zdecydujemy, czy zostanie z nami na dłużej.

Alex Tytoń do Polski przyjechał rok temu. W tym czasie trenował pod okiem Adama Piekutowskiego, starał się także o angaż w Ruchu Radzionków. Ostatnio pojawił się na treningach Lewartu Lubartów.

Łukasz Giza negocjuje z Avią

Dowiedzieliśmy się także, że trwają intensywne rozmowy na temat zakontraktowania byłego napastnika Wisły Puławy – Łukasza Gizy. Ściągnięcie do Świdnika 29-letniego snajpera byłoby dużym wzmocnieniem dla zespołu Tadeusza Łapy.

– W tym tygodniu powinno się wszystko wyjaśnić – mówi M. Maciejewski. – Piłkarz ma kilka ofert z różnych klubów. Chce je przeanalizować i wybrać najkorzystniejszą.

Głos Świdnika

Last modified: 1 lipca 2020