Aleja szuka wykonawcy

Autor: |

Zgodnie z zapowiedziami pierwszy przetarg na budowę drugiego etapu al. NSZZ „Solidarność” został unieważniony. Niemal natychmiast został rozpisany kolejny. Władze miasta próbują znaleźć wykonawcę, który zmieści się w kwocie zarezerwowanej na tę inwestycję.

– Testujemy rynek. Zależy nam na jakości, ale istotna jest także cena wykonania prac – zaznacza Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Pierwszy przetarg został ogłoszony w marcu. Chętnych do budowy ulicy nie brakowało. W terminie wpłynęło sześć kompletów dokumentów. Problemem okazały się kwoty, które zaproponowali zainteresowani przedsiębiorcy. Przedstawione przez nich wyceny wahały się od blisko 3,3 mln zł do prawie 3,7 mln zł.

– Na wykonanie drugiego etapu al. NSZZ „Solidarność” przeznaczyliśmy 2,7 mln zł. Złożone oferty wykraczają poza tę kwotę – tłumaczył Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

– Jeszcze analizujemy złożone dokumenty, natomiast wszystko wskazuje na to, że przetarg unieważnimy i ogłosimy ponownie w najbliższym, możliwym terminie.

Decyzja o unieważnieniu postępowania zapadła pod koniec marca. W kwietniu przetarg został ogłoszony ponownie.

– Mamy do czynienia z jednym z większych tego rocznych przedsięwzięć i chcemy sprawdzić, czy będziemy w stanie uzyskać lepszą cenę – wyjaśnia zastępca burmistrza.

– Oczywiście najbardziej zależy nam na jakości wykonanych prac, ale wysokość kwoty, którą będziemy musieli na nie wyłożyć też jest istotna.

Testowanie rynku zakończy się w przyszłym tygodniu. Zainteresowani oferenci mają czas do 22 kwietnia na złożenie kompletu dokumentów.

Jakie zadanie ich czeka? Zwycięzca postępowania podejmie się budowy drugiego odcinka al. NSZZ „Solidarność”, ciągnącego się od ul. ks. Hryniewicza do ul. Kusocińskiego. Ulica będzie dwujezdniowa i powstanie w oparciu o specustawę drogową. Przy alei powstaną chodniki i ścieżka rowerowa z nawierzchnią bitumiczną. Droga będzie się krzyżować z ul. Wiejską, Modrzewiową i Grabową. Przy ulicy powstaną także zatoki autobusowe i staną latarnie. W ramach inwestycji przewidziana jest budowa kanału technologicznego. Drugi fragment al. NSZZ „Solidarność” będzie miał ponad 0,5 km długości.

Pierwszy, około kilometrowy fragment, został oddany do użytku pod koniec minionego roku. Za jego budowę ratusz zapłacił ponad 11,2 mln zł. Z tego około 5 mln zł pochodziło z dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

Last modified: 20 kwietnia 2021