Aleja do remontu

Autor: |

Lada moment ruszą prace związane z przebudową al. Lotników Polskich. Na początek drogowcy zajmą się budową nowego ronda.

Powstanie ono na wysokości al. NSZZ „Solidarność”. Inwestycja ma być skończona w październiku. Będzie kosztować 2,5 mln zł. i zostanie sfinansowana przez Gminę Miejską Świdnik.

Niemal w tym samym czasie rozpocznie się także modernizacja części al. Lotników Polskich. Na początek wykonawca zajmie się fragmentem, od wiaduktu kolejowego, przez ul. Tadeusza Góry, ul. Sportową do ul. Żwirki i Wigury. Świdnicki powiat, który jest odpowiedzialny za inwestycję przeznaczy na ten cel 4,4 mln zł., z czego 4,3 mln będzie pochodziło ze środków przekazanych przez marszałka województwa, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Prace zaplanowano na lata 2012-2013.

Aby nie dopuścić do sytuacji, w której wyjazd ze Świdnika graniczyłby z cudem, władze powiatu podjęły się modernizacji ul. Brzegowej. 1,5 km odcinek powstanie od zjazdu ze strefy ekonomicznej w Lublinie, do ul. Dworcowej w Świdniku.

Last modified: 29 czerwca 2020