Alarmy bombowe w szkołach

Autor: |

Od rana placówki oświatowe w Świdniku oraz powiecie świdnickim odbierają e-maile, w których anonimowy nadawca pisze o podłożeniu na ich terenie ładunków wybuchowych. Zgłoszenia sprawdzają policja oraz straż pożarna.

– W Świdniku takie wiadomości otrzymały szkoły średnie przy ul. Okulickiego oraz al. Wojska Polskiego. Podobny mail odebrała również placówka w Piaskach – informuje st. kpt. Paweł Dańko, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku.

Wszystkie zgłoszenia zostały przyjęte. Policjanci sprawdzili, czy w budynkach nie podłożono niebezpiecznych ładunków, a strażacy zabezpieczyli miejsca interwencji. W większości przypadków nie zdecydowano się na ewakuację.

– Są to zgłoszenia o małej wiarygodności. Mimo wszystko, na każde reagujemy i sprawdzamy – mówi komisarz Magdalena Szczepanowska z Komendy Powiatowej w Świdniku. Dodaje: – Na ewakuację zdecydowała się szkoła w Piaskach.

To nie pierwsza taka sytuacja w naszym mieście. 15 listopada pisaliśmy o alarmie w Przedszkolu nr 7 (CZYTAJ: Bombowy „żart”). Alarmy bombowe miały również miejsce w październiku i listopadzie ubiegłego roku, a także w marcu i kwietniu 2021r.

Last modified: 2 grudnia 2021