Agata chce wrócić do zdrowia

Autor: |

fot. www.pomagam.pl

W styczniu Agata Skwarczyńska przeszła rozległy wylew, w wyniku którego ma niedowład prawej strony ciała. Aby wrócić do zdrowia, potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Do naszej redakcji zgłosili się znajomi 34-letniej świdniczanki, którzy gorąco apelują o pomoc.

– Lekarze nie dawali Agacie wielu szans na przeżycie, jednak stał się cud. Na chwilę obecną potrzebuje rehabilitacji. Została sama, ze starszą mamą, która codziennie jeździ do szpitala i pomaga jak tylko może. Wesprzyjmy mamę Agaty. Dajmy jej wiarę, że córka wróci do domu – piszą znajomi Agaty.

Świdniczanka spędzi w szpitalu jeszcze dwa miesiące, a następnie wróci do domu, gdzie będzie kontynuowała walkę o powrót do zdrowia.

– Lekarze są dobrej myśli. To młoda, dzielna i silna dziewczyna. Robi ogromne postępy, jednak wymaga codziennych ćwiczeń z logopedą, psychologiem i rehabilitantem, dlatego potrzeby finansowe są ogromne – dodają.

Od kilku dni na portalu www.pomagam.pl prowadzona jest zbiórka na rzecz Agaty. Za jej pośrednictwem chętni mogą przekazywać datki, które zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację 34-latki. Obecnie na koncie zbiórki jest 2280 zł. Do zebrania pełnej kwoty, czyli 30 tys. zł brakuje jeszcze 27 720 zł.

Last modified: 7 maja 2020