5 sposobów na idealną randkę

Autor: |

Randka, to umówione spotkanie dwóch osób, w celu nawiązania lub pogłębienia relacji. Idealna randka natomiast, to taka, na której świetnie się bawimy i czujemy się swobodnie. Ogromnym plusem tete-a-tete, w zależności od stażu jest budowanie lub umacnianie już istniejącej więzi. Z jednej strony to spotkanie, może wzbudzać w nas radość i ekscytację, a z drugiej obawę przed niedopasowaniem, czy niespełnieniem oczekiwań drugiej strony. Co zatem robić i gdzie wyjść, aby rendez-vous spełniło swoją rolę? Podstawową zasadą udanej randki jest dostosowanie miejsca spotkania do wspólnych zainteresowań i możliwości, tak by obie strony mogły czuć się naturalnie. Jeśli zaplanujemy niespodziankę lub coś niekonwencjonalnego, należy poinformować drugą osobę o przygotowaniu odpowiedniego stroju i nastawieniu się na atrakcje.

Klasyka w nowej odsłonie

Kino, spacer i kolacja, to najczęściej wybierane formy wspólnego spędzania czasu. Warto je urozmaicić przez wyjazd do zupełnie nowej miejscowości. Ciekawą opcją wyboru miejsca docelowego, jest losowanie lub rzucanie kostką do gry. Nie bójmy się przełamywania schematów i próbujmy rozmaitych kuchni świata, odwiedzajmy zupełnie nowe okolice, otwórzmy się na odrobinę szaleństwa, tak by wspólnie tworzyć niezapomniane wspomnienia.

Gry i zabawy

Interesującym sposobem na pierwszą lub kolejną randkę wydaje się wyjście do Escape Room’u, czy wesołego miasteczka. W takich niecodziennych okolicznościach możemy dostrzec te mniej i bardziej pożądane cechy charakteru i osobowości wybranków. Dla osób, które nie lubią tego typu wyzwań, ciekawą propozycją może być się wyjście do kawiarni, która w swojej ofercie posiada przeróżne gry planszowe i towarzyskie.

Z nutką adrenaliny

Jeśli wyjście do kina nie budzi w nas entuzjazmu i chcemy przeżyć niepowtarzalne chwile, to dobrym rozwiązaniem jest wyjście na ściankę wspinaczkową, gokarty lub do parku linowego. Fantastyczną przygodą mogą być też loty w tunelu aerodynamicznym, czy nawet szybowcem. Jeśli bardzo zależy nam na przeżyciu idealnej randki i wywarciu dobrego wrażenia, a jedyne czego nam brakuje to gotówka, warto rozważyć szybki kredyt.

Wśród natury

Propozycją dla aktywnych osób, w myśl zasady „chcesz poznać człowieka, zabierz go w góry” jest wyjście na szlak. Ta wspaniała forma obcowania z przyrodą może zakończyć się piknikiem z pięknymi widokami lub nastrojowym ogniskiem we dwoje. Warto jednak pamiętać, aby dobrać trudność trasy do możliwości i umiejętności randkowiczów. Jeśli wyjazd w góry uniemożliwia nam zbyt duża odległość, możemy spacerować po okolicznym lesie, wybrać się do urokliwego parku, ogrodu botanicznego lub zoo.

Ze sztuką za pan brat

Nic nie łączy ludzi tak jak wspólne zainteresowania. Jeśli mamy podobne gusta muzyczne, warto wybrać się do klubu, na koncert ulubionego wykonawcy, lub razem eksplorować nieznane gatunki i formy ekspresji. Dobrym pomysłem może być również zaproszenie do teatru czy na kabaret. Dla estetów proponujemy wizytę na niebanalnych wystawach czy w muzeach.

Każdy z nas ma swoje ulubione miejsca i formy spędzania czasu. Aby lepiej się poznać i dzielić tym, co sprawia nam przyjemność, dobrze jest planować randki na zmianę. Dla związków z dłuższym stażem ciekawą inicjatywą może okazać się wspólne wyszukiwanie rzeczy i miejsc, których chcemy zakosztować. W celu sfinalizowania swoich planów możemy stworzyć specjalną listę, na której na bieżąco wypisujemy swoje projekty. Warto również otworzyć się na pomysły towarzysza spotkania, tak by nie przeoczyć czegoś intrygującego, co z góry odrzucamy.

/ ARTYKUŁ SPONSOROWANY /

Last modified: 11 listopada 2021

Zmień język »