4 chętnych na budowę ul. Witosa

Autor: |

Rozpoczęcie budowy ul. Witosa jest co raz bliżej realizacji. Urząd Miasta otworzył oferty, które wpłynęły na przetarg zmodernizowania wraz z infrastrukturą towarzyszącą jednej z najstarszych ulic na osiedlu Wschód. Jeśli uda się wybrać wykonawcę i podpisać umowę, długo wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja ruszy już za kilka tygodni.

Projekt budowy ulicy był gotowy już kilka lat temu. Nie wszyscy mieszkańcy chcieli jednak oddać grunty pod jego realizację. W ubiegłym roku władze miasta ponownie spotkały się ze świdniczanami, by zapytać, jaką obrać drogę. Czy ograniczyć się do remontu, czy zdecydować na budowę nowej ulicy wraz z miejscami postojowymi, która wymagała działań w trybie specustawy, by nie zostać zablokowaną przez pojedynczych świdniczan. Mieszkańcy ul. Witosa zdecydowali się na drugie rozwiązanie. Po przygotowaniu wstępnego projektu, konsultacjach oraz wprowadzeniu zmian, ogłoszono przetarg na inwestycję. W poniedziałek Urząd Miasta otworzył oferty od przedsiębiorców zainteresowanych realizacją zadania. Prace chcą wykonać cztery firmy: z Lubartowa, Lublina oraz dwie z Kraśnika. Najniższa oferta opiewa na blisko 2,1 mln zł, natomiast najwyższa na ponad 2,4 mln zł.

– Planowaliśmy przeznaczyć na tę inwestycję 1,9 mln zł, jednak oferty przedsiębiorców opiewają na nieco ponad 2 mln zł. Mamy możliwość zwiększenia środków bez unieważniania przetargu i tym torem pójdziemy. Prawdopodobnie niepotrzebna będzie do tego sesja Rady Miasta. Potrzebne pieniądze uda się przesunąć zarządzeniem burmistrza i to niezwłocznie zrobimy. Oferty, które do nas wpłynęły, są do siebie podobne kwotowo. Jeśli wszystko będzie się zgadzało pod względem formalnym, wybierzemy najkorzystniejszą i w najbliższych tygodniach podpiszemy umowę. Wtedy będzie można rozpocząć długo wyczekiwane prace – wyjaśnia Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

W ramach inwestycji powstanie jezdnia o nawierzchni bitumicznej, chodnik, zjazdy, zatoki postojowe i miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Przebudowane zostanie również oświetlenie uliczne. Wykonawca będzie miał 12 miesięcy na realizację zadania.

Last modified: 18 sierpnia 2021