236 oznak, że zbliżają się święta (foto)

Autor: |

Choinki, aniołki, mikołaje i bałwanki to motywy, które zdominowały XV edycję Bożonarodzeniowego Konkursu Plastycznego „Stroiki i Pocztówki Świąteczne”. Dziś młodzi artyści odebrali nagrody.

Do zabawy zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury zgłoszono 236 prac, z czego zdecydowaną większość stanowiły bożonarodzeniowe kartki. Ich autorami są przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także podopieczni ośrodków kultury oraz PSONI. Prace oceniło jury w składzie: Paweł Brodzisz, artysta plastyk, kierownik CK-ODK Łęczna i Maria Mańka Zuzańska, artysta plastyk, prezes Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki „Plama”.

– Jesteśmy pod wrażeniem pomysłowości i kreatywności uczestników konkursu. Nagrodzone prace wyróżniły się pomysłowością i różnorodnością wykorzystanych środków plastycznych, ciekawą formą i niebanalną estetyką. Ważnym kryterium oceny była samodzielność twórcza i niepowtarzalne ujęcie tematu. Zachęcamy uczestników konkursu do dalszego rozwoju swych plastycznych pasji i życzymy dalszych sukcesów artystycznych – czytamy w protokole jury.

Dziś, w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste otwarcie pokonkursowej wystawy oraz wręczenia nagród.

W kategorii stroiki świąteczne laureatami zostali: 1. miejsce – Rafał Madejski, 2. miejsce – Aleksandra Chaczko z OP przy SP 3, 3. miejsce – Mikołaj Pawłowicz (kat. 5-7 lat); 1. miejsce – Rozalia Mączka z SP 4, 2. miejsce – Nikola Łąbecka z SP 4, 3. miejsce – Emilia Kwiatoń z SP 5, wyróżnienie – Hanna Piskow z SP 5 (kat. 8-9 lat); 1. nagroda – Paulina Chmielewska z SP 5, 2. nagroda – Oskar Latrała z SOSW (kat. 10-12 lat); nagroda -Martyna Mazuryk z SP 7, wyróżnienie – Maksymilian Mazur z I LO (kat. 13-16 lat); 1. miejsce – Grzegorz Wawrzusin z WTZ PSONI, 2. miejsce – Małgorzata Iwańczuk z WTZ PSONI, wyróżnienia – Marcin Gorzym i Aneta Mazurek z WTZ PSONI (kat. pow. 17 lat).

W kategorii kartki świąteczne nagrodzono: 1. miejsce – Zofia Blicharz z SP 4, 2. nagroda – Wojciech Gołębiowski z SP 3, 3. miejsce – Iga Szubtarska z MOK, wyróżnienia – Franciszek Sprycha z NP „Sigma i Pi”, Martyna Binięda z OP przy SP 4, Aleksandra Ziętek z SP 3, Bartłomiej Guz z ZS-P nr 1, Iga Król z SP 4, Nadia Zajko z SP 4, Małgorzata Mazurek z SP 4 (kat. 5-7 lat); 1. miejsce – ex aequo Karmen Janicka z MOK i Arina Shumarova z SP 4, II. miejsce – Maria Kornacka z SP 4, 3. miejsce – Alicja Bieniecka z MOK, wyróżniania – Leon Mardoń z SP 5, Szymon Zakrzewski z MOK, Aleksandra Sander z SP 4, Szymon Janeczek z SP 5 i Zofia Wójtowicz z SP 5 (kat. 8-9 lat); 1. miejsce – Zuzanna Spólnik z MOK, 2. miejsce – Eliza Kowalczyk z SP 5, 3. miejsce – Dorota Danieluk, wyróżnienia – Małgorzata Stawinoga i Wojciech Samborski z MOK (kat. 10-12 lat); nagroda – Lena Mazur na SP 7 (kat. 13-16 lat); 1. miejsce – Klaudia Kusiak z DCA PSONI, 2. miejsce – Marcin Dyński z ŚDS PSONI (kat. pow. 17 lat).

Prace wszystkich uczestników konkursu można zobaczyć na wystawie w Galerii za „Szybą” MOK. Ekspozycja będzie dostępna do końca roku.

Last modified: 3 stycznia 2022

Zmień język »