20 pytań o Lemie

Autor: |

Fot. M-PBP w Świdniku

W tym roku będziemy obchodzić 100. urodziny Stanisława Lema, polskiego pisarza science fiction. Świdnicka biblioteka postanowiła rozpocząć już świętowanie i zaprasza mieszkańców do udziału w quizie.

„Świdnicka LEMoniada” to literacki quiz, który potrwa do 26 lutego. Organizatorzy chcą w ten sposób promować twórczość Stanisława Lema i uhonorować jego literacki geniusz. Zabawa składa się z 20 pytań.

Quiz ma charakter otwarty. Może w nim uczestniczyć każdy, kto ukończył 15 lat. Zasady są proste. Codziennie na profilu placówki, na Facebooku, będzie publikowane jedno pytanie konkursowe – test wyboru. Pytania będą dotyczyć literatury fantastyczno-naukowej. Odpowiedzi należy wysyłać na e-mail: wypozyczalnia@bibliotekaswidnik.pl. Za każdą poprawną odpowiedź uczestnik otrzyma 1 punkt. Organizatorzy przypominają, że odpowiedzi muszą być czytelne i jednoznaczne do zinterpretowania.

Zwycięzcą zostanie osoba, która jako jedna z pierwszych poda poprawną odpowiedź i zdobędzie najwyższą liczbę punktów w całym quizie. Wręczenie nagród odbędzie się po zakończeniu zabawy. Wśród pozostałych uczestników zostaną wylosowane nagrody pocieszenia.

Więcej informacji na temat zabawy znajduje się na stronie internetowej: www.bibliotekaswidnik.pl.

Last modified: 2 lutego 2021