2 zakażenia w powiecie

Autor: |

Wśród 163 przypadków w województwie, dwa to mieszkańcy powiatu świdnickiego. Koronawirusa potwierdzono dziś u kobiety w przedziale wieku 21-40 oraz mężczyzny w wieku powyżej 60 lat. Nie ustalono jeszcze jak doszło do ich zakażenia.

Służby sanitarne stwierdziły dziś nowe ognisko koronawirusa w Świdniku. Wykryto je na oddziale wewnętrznym i chirurgii w SPZOZ. Zakażenie potwierdzono u 4 pielęgniarek i 2 pacjentek. 27 osób poddano kwarantannie, 2 przekazano do szpitali, a 4 znajdują się w izolacji domowej. Dwa nowe przypadki odnotowano także w PZL-Świdnik. Zakażonych jest już 13 osób. W powiecie świdnickim funkcjonują łącznie 4 ogniska: w DPS w Krzesimowie, które jest w fazie wygaszania oraz w supermarkecie Stokrotka w Świdniku, gdzie odnotowano 5 przypadków.

W całym województwie najwięcej przypadków wirusa odnotowano dziś w Lublinie (52). Lubelski Urząd Wojewódzki potwierdził też: po 15 przypadków w powiatach kraśnickim i zamojskim, po 13 w powiecie janowskim i w Zamościu, 12 w powiecie lubelskim, 8 w łęczyńskim, 7 w Białej Podlaskiej, po 6 w powiatach włodawskim, radzyńskim i bialskim, 4 w hrubieszowskim, po 2 w powiecie puławskim i w Chełmie oraz po 1 w powiatach w lubartowskim, opolskim, a także 1 ryckim.

– Do dnia 13 października w województwie potwierdzono łącznie 5000 przypadków SARS-CoV-2, odnotowano 2673 ozdrowieńców i zarejestrowano 80 zgonów. Aktualnie 285 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem, 14296 poddanych kwarantannie i 538 objętych nadzorem epidemiologicznym – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy Wojewody Lubelskiego.

W całym kraju poinformowano dziś o 5068 nowych przypadków zakażenia . Zmarły 63 osoby – 60 z nich cierpiało także na inne schorzenia.

Last modified: 1 lutego 2021