114 km na „podwójnym gazie”

Autor: |

42-latek z Hrubieszowa zdecydował się wczoraj na nieodpowiedzialną i niebezpieczną jazdę. Będąc pod wpływem alkoholu podróżował z Hrubieszowa do Świdnika. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile.

– Zgłoszenie otrzymaliśmy wczoraj, po godzinie 12.00. Na telefon alarmowy zadzwonił świadek, który jechał za pojazdem marki Toyota. Kierowca auta zachowywał się podejrzenie. Początkowo jechał wolno, a następnie przyśpieszał. Nie trzymał się również swojego pasa drogowego – mówi asp. Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

We wskazane miejsce od razu wyruszyli świdniccy policjanci. W międzyczasie, kierowca toyoty zjechał do Świdnika i zatrzymał pojazd.

– W obecności funkcjonariuszy miał problemy z utrzymaniem równowagi. Oświadczył, że przyjechał z Hrubieszowa i „nie uważa, by zachowywał się dziwnie za kierownicą” – dodaje asp. E. Domaradzka.

Mundurowi przeprowadzili badaniem alkomatem. Urządzenie wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Pojazd mężczyzny został odholowany na policyjny parking.

Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Last modified: 24 czerwca 2021