Zlewozmywak narożny – kilka ciekawych wzmianek

Autor: |

Kilka istotnych prawd.

Dość wielu z nas doskonale wie o tym, że zlewozmywak narożny może być tym stalowym lub granitowym. Istotnym jest też i to, że może on także posiadać od jednej sporej do trzech komór o dość zróżnicowanej pojemności. Istotną cechą tego typu modeli jest też i to, że mogą one posiadać kształt litery „L”, a taki kształt zwiększa wygodę użytkowania, bo nad zlewem o tym kształcie nie trzeba się aż tak bardzo pochylać. Stylistyka w przypadku tego typu zlewu też jest tą zaskakująco ważną, a konkretniej jeśli jest już tym wykonanym ze stalowej nierdzewnej blachy to nie musi lśnić tak jak wypolerowany chrom. Tak rzecz jasna być nie musi, bo może być też i tym matowym lub stalowym i pomalowanym na czarno i to w wersji matowej. Taka czarna opcja jest rzecz jasna niezwykle ciekawą, ale też dość drogą w porównaniu z najczęściej nabywanymi zlewami. Wiele znaczy też i to, że walory funkcjonalne takiego nowoczesnego zlewozmywaka są imponującymi, bo bez trudu zamontuje się do niego tę baterię kuchenną z wlewką. Taka też jest i ciekawą i drogą, ale najwięcej znaczy to, że dzięki niej zmywanie garnków staje się czynnością o wiele łatwiejszą, bo ta ruchoma końcówka wysuwana z baterii bardzo wiele ułatwia.

Inne zalety narożnych konstrukcji.

W niektórych przypadkach tylko zlewozmywak narożny daje sporo szans na to optymalne wykorzystanie pojemności wszystkich szafek. Wiele w jego przypadku znaczy też i to, że te jego komory nie muszą być tymi głębokimi na ponad trzydzieści centymetrów i właśnie dzięki temu ta pojemność szafek znajdujących się bezpośrednio pod nim jest optymalną. Zaskakująco wiele znaczy też i to, że w czasach obecnych to katalogi powiązane z meblami kuchennymi najczęściej polecają te najciekawsze opcje, jeśli chodzi o spasowanie blatów kuchennych i mebli kuchennych z wyjątkowo ciekawymi zlewozmywakami. W katalogach czaruje się rzecz jasna głównie wizerunkami, czyli widać dany zlew i to w konkretnej szafce. Takie zdjęcie musiał wykonać profesjonalista drogą lustrzanką cyfrową. Profesjonalista je także edytował i naniósł na to ujęcie wiele istotnych danych powiązanych z modelami mebli i zlewu i z ich cenami. Przedstawienia tego rodzaju są nawet bardzo ważnymi, bo to właśnie z nich ludzie uczą się tego poczucia smaku, czyli czerpią z nich inspirację jeśli chodzi o kuchnię zaliczaną do idealnych, a potem inwestują w ten ideał po to by zadziwić siebie i swoich najbliższych.

Głębokość komór.

Dziś zlewozmywak narożny nie musi mieć dwóch, czy też trzech komór i to w takim prostokątnym wgłębieniu. Takowe są jemu rzecz jasna kompletnie zbędnymi i co równie ważne im głębsze są komory lub komora tym mniej jest miejsca na garnki w szafce poniżej. Bateria kuchenna z tą wlewką, czyli ze specjalną końcówką i wysuwanym wężem to także pewnego rodzaju problem jeśli chodzi o optymalne wykorzystanie przestrzeni. Mowa tu o tym, że ten wąż niestety wpada do szafki i niektórzy z nas dodają specjalny pojemnik pod szafkę, w którym to ten wąż się znajduje, czyli wysuwa się z takowego, a potem ponownie do niego wpada. Rozwiązania tego typu nie dyktują katalogi, ale dzięki niemu wąż nie zawadza o garnki i patelnie i się nie uszkadza. Dzięki temu bateria zlewozmywaka narożnego ma niezwykle funkcjonalną baterię, która to wolniej się zużywa w sensie eksploatacyjnym. Wiele znaczy też i to, że takie zużywanie się jest kłopotliwym, bo w niektórych modelach ten wąż od wlewki demontuje się trudno i co równie istotne trwa to nawet te kilka godzin. Problem jeśli chodzi o tę czynność mają też hydraulicy z doświadczeniem, a odpowiednie węże nie są aż tak łatwo dostępnymi, jak te do słuchawek prysznicowych.

Parametr ceny.

Pozornie zlewozmywak narożny w kształcie litery „L” lub ten bardziej owalny powinien być dla wielu opcją tanią i na dokładkę ciekawą w sensie wizualnym. Tak zazwyczaj jest i to w wielu przypadkach, ale znajdą się też między nami nabywcy dla których cena jest sprawą mniej istotną od tego idealnego połączenia walorów funkcjonalnych i wizualnych. Za to idealne połączenie rzecz jasna trzeba zapłacić i to nawet sporo, ale z drugiej strony jakaś część z nas kupuje ten idealny zlew czasami z myślą o tych kilkunastu latach eksploatowania, a to oznacza wygodne zmywanie garnków, które to zazwyczaj nie mieszczą się do standardowej zmywarki. Może i pewna część ludzi początkowo będzie cenić tę wybitną stylistykę wyżej, ale najważniejsza jest ta wygoda powiązana z pracą nad zlewem.

Kolor.

W czasach obecnych nowoczesny narożny zlew kuchenny jest czarny i matowy, czyli pasuje do tych czarnych granitowych blatów i do najbliższych ścian, które także mogą być wyłożonymi płytkami z czarnego granitu i na dokładkę zabezpieczone impregnatem. Taki impregnat sprawia, że każdy brud da się zmyć jedynie wilgotną ścierkę i dlatego gospodynie domowe go uwielbiają. Istotnym jest też i to, że matowa czerń to dziś także kolor idealny dla czajnika elektrycznego, dla mikrofalówki, piekarnika, czy też wyciskarki dwuślimakowej. Wszystkie te sprzęty są przydatnymi, ale to ich stylistyka wykonania i wygląd dają bardzo wiele konkretnej nowoczesnej kuchni.

/ REKLAMA /

Last modified: 24 czerwca 2022

Zmień język »