Sprzęt poleasingowy – czy warto kupować?

Autor: |

Chyba wielu z nas zastanawiało się kiedyś czy warto, jest kupować sprzęt używany, ale nie od kogoś, tylko od firmy (tzw. sprzęt poleasingowy). Tak naprawdę jest to sprzęt używany, ale odnowiony do tego stopnia, że można go spokojnie sprzedać jako prawie nowy. Mówiąc prościej – taki sprzęt został wcześniej dokładnie sprawdzony, wyczyszczony i przywrócony do stanu używalności.

Nie da się ukryć, że kupując taki sprzęt, zyskujesz spore oszczędności, które mogą wynieść średnio od 30 do nawet 50 procent, co dla rozwijającej się dopiero firmy, jest niezaprzeczalną i ogromną zaletą. Firm zajmujących się skupem i sprzedażą sprzętu poleasingowego jest dużo, ale nie wszystkie są dobre i dają gwarancję na sprzedawany sprzęt (w tym miejscu warto polecić jedną z lepszych firm na rynku – https://selkea.pl/).

  • Oszczędność i mądre zarządzanie firmą
  • Pytaj o wszystko!
  • Sprawdź opinię
  • Gwarancja sprzętu poleasingowego

Oszczędność i mądre zarządzanie firmą

Zakup sprzętu poleasingowego to nie tylko oszczędność pieniędzy. Przede wszystkim, może to być mądrzejszy sposób na prowadzenie nowo powstałej lub istniejącej firmy. Jeśli Twoja firma ustandaryzowała konkretne modele, które nie są już sprzedawane, bardziej efektywne może być kupowanie odnowionego odpowiednika niż kupowanie nowego modelu do biura. W ten sposób możesz przedłużyć żywotność istniejących akcesoriów, które mogą polegać na niedziałającym już sprzęcie, uniknąć konieczności magazynowania materiałów eksploatacyjnych dla innego modelu i zaoszczędzić na nauce korzystania z nowego sprzętu. Co więcej, zakupiony w ten sposób sprzęt może spokojnie odsprzedać (skup poleasingowy).

Pytaj o wszystko!

Rozważając zakup sprzętu poleasingowego, poszukaj szczegółowego wyjaśnienia, jak dany sklep lub dostawca definiuje „poleasingowy”. Dowiedz się, czy sprzęt był faktycznie rozbierany, czy wymieniono w nim zużyte lub uszkodzone części, czy uzupełniono go o materiały eksploatacyjne, czy sprzęt został dokładnie przetestowany i czy dokonano kosmetycznych ulepszeń (np. wymiana obudowy na nową). Daje to dobre wyobrażenie o tym, ile pracy zostało faktycznie wykonanej, aby przywrócić sprzęt do stanu używalności.

Sprawdź opinię

Rynek urządzeń poleasingowy zawiera szczególnie urządzenia biurowe, telekomunikacyjne i branżowe, gdzie koszty zakupu są zwykle wysokie. Większość dealerów będzie sprzedawać odnowione i nowe urządzenia. Istnieją również „drugorzędni” dealerzy, którzy zajmują się wyłącznie produktami używanymi. Zawsze staraj się kupować w sklepie, który ma już renomę i istnieje na rynku dobre kilka lat. Przeczytaj, jakie opinie ma sprzedawca / sklep w internecie i poproś o wycenę sprzedawanego przez nich sprzętu u innych sprzedawców – możliwe, że uzyskasz satysfakcjonującą zniżkę.

Gwarancja sprzętu poleasingowego

Nie zapomnij zwrócić uwagi na szczegóły przed podpisaniem zamówienia. Dowiedz się, jaka jest polityka zwrotów (np. ile masz dni na zwrot). Ponadto kluczowe znaczenie ma wsparcie po zakupie. Upewnij się, że wiesz, jakie wsparcie techniczne jest dostępne od producenta i sprzedawcy. A na wypadek, gdyby twój sprzęt nie działał, powinna być udzielana gwarancja. Duża część sklepów oferujących sprzęt poleasingowy daje gwarancję na sprzęt lub jego części – najczęściej od 3 do 12 miesięcy.

/ ARTYKUŁ SPONSOROWANY /

Last modified: 26 maja 2022

Zmień język »