PZL-Świdnik na targach - Świdnik - wysokich lotów

piątek, 27 czerwiec 2014 10:49

PZL-Świdnik na targach

Napisał 

PZL-Świdnik, spółka z grupy AgustaWestland, uczestniczyła w Bałtyckich Targach Militarnych BALT Military Expo, które odbywały się w Gdańsku. Prezentując najnowsze technologie potwierdziła swoją kluczową rolę w głównych morskich programach śmigłowcowych Polskich Sił Zbrojnych, a także wiodącą pozycję w polskiej branży lotniczej.

Spółka PZL-Świdnik opracowała i wyprodukowała śmigłowiec W-3RM Anakonda, który służy w polskiej Marynarce Wojennej. Obecnie polscy marynarze wykorzystują siedem takich maszyn. Przedsiębiorstwo podpisało niedawno kontrakt na modernizację pięciu śmigłowców użytkowanych przez Marynarkę Wojenną do ulepszonej wersji W-3WA/W-3WARM. Śmigłowce Anakonda służą w Polskiej Marynarce Wojennej od  ponad 20 lat i w tym czasie wzięły udział w blisko 280 operacjach ratowniczych, podczas których uratowano ponad 170 osób. Znakomite możliwości śmigłowca Anakonda zostały zaprezentowane drugiego dnia targów BALT Military Expo, podczas pokazów działań antyterrorystycznych i ratowniczych w Gdyni.

Poza Anakondami, zaprezentowane zostały najnowsze osiągnięcia inżynierów PZL-AW, tj. najnowszej generacji wojskowy wielozadaniowy śmigłowiec AW149, SW-4 Solo RUAS/OPH, a także nowoczesny lekki śmigłowiec AW169 w konfiguracji przeznaczonej do realizacji misji z zakresu ratownictwa medycznego.

Zapewniając kompleksowe wsparcie śmigłowców służących w Polskiej Marynarce Wojennej, PZL-Świdnik korzysta z ogromnego doświadczenia i specjalistycznej wiedzy AgustaWestland w zakresie projektowania, produkcji i dostosowywania do indywidualnych potrzeb klienta szerokiej gamy produktów przeznaczonych do realizacji zadań morskich. Dzięki połączeniu możliwości AW i PZL-Świdnik na rynku śmigłowców morskich, zakład w Świdniku jest w stanie sprostać najbardziej złożonym wymaganiom polskiej Marynarki Wojennej teraz i w przyszłości.

Wśród odwiedzających stoisko PZL-Świdnik na BALT Military Expo nie zabrakło najwyższych rangą urzędników państwowych, przedstawicieli sił zbrojnych, dziennikarzy oraz entuzjastów lotnictwa.

BALT Military Expo jest jedno z najważniejszych polskich wydarzeń, związanych z tematyką obronności i odbywa się co dwa lata w Gdańsku. Targi zostały objęte honorowym patronatem ministra obrony narodowej. BALT Military Expo skupia się na zagadnieniach obronności i bezpieczeństwa morskiego, ratownictwa morskiego i lądowego, a także na najnowszych systemach obronnych.

Imprezą towarzyszącą BALT Military Expo była konferencja NATCON. Spółka PZL-Świdnik wzięła w niej udział, przedstawiając najnowocześniejsze technologie morskie w lotnictwie, opracowane przez AW/PZL.