• Załatw sprawę w Urzędzie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • rodzinka
  • Zdrowy Świdnik
  • Repertuar
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Idzie sobie Grześ...
sobota, 24 maj 2014 08:26

W poszukiwaniu rozwiązań

Napisała 

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz PZL-Świdnik, spółka z grupy AgustaWestland, kluczowy pracodawca w sektorze lotniczym w Polsce oraz jeden z liderów w zakresie dostarczania nowoczesnych rozwiązań lotniczych, podpisały porozumienie o współpracy.

Filarami porozumienia będą przede wszystkim wspólnie prowadzone projekty i badania naukowe w dziedzinie rozwoju nowoczesnych technologii, a także edukacja przyszłych pokoleń inżynierów. Głównymi beneficjentami współpracy będą studenci i absolwenci AGH oraz pracownicy uczelni i spółki PZL-Świdnik. Umowa dotyczyć będzie organizacji praktyk oraz staży dla studentów i absolwentów Akademii oraz pomoc w przygotowywaniu prac badawczych studentów, doktorantów i pracowników uczelni. Istotnym elementem porozumienia stanie się również wymiana pracowników AGH i PZL-Świdnik w celach szkoleniowych oraz wspólna organizacja konferencji i seminariów naukowych. Dla najlepszych studentów, którzy aktywnie włączą się we współpracę obu partnerów, przewidziane są atrakcyjne stypendia.

Komentując podpisanie porozumienia, Nicola Bianco, dyrektor zarządzający PZL-Świdnik powiedział:

- Jesteśmy pełni uznania dla ogromnego wkładu AGH w rozwój polskiej branży lotniczej oraz nieustanny rozwój polskiej nauki. Cieszymy się, że spółka PZL-Świdnik będzie mogła uczestniczyć w przekazywaniu specjalistycznej wiedzy i know-how kształconym w Polsce inżynierom.

Mieczysław Majewski, prezes zarządu PZL-Świdnik dodał:

- Przez ponad 60 lat działalności w branży lotniczej spółka PZL-Świdnik dowiodła, że posiada zdolności w zakresie opracowywania i promowania nowych technologii oraz innowacyjnych rozwiązań lotniczych na całym świecie. Jesteśmy przekonani, że razem z naszym nowym partnerem będziemy mogli jeszcze bardziej wspierać rozwój rodzimej branży lotniczej, przyczyniając się tym samym do wzrostu gospodarczego w Polsce.

Prorektor ds. współpracy AGH, profesor Tomasz Szmuc, powiedział:

- Jesteśmy bardzo zadowoleni ze sformalizowania tej współpracy. PZL-Świdnik dołącza do grona prawie 300 naszych partnerów przemysłowych, stając się jednocześnie jedną z ciekawszych propozycji rozwoju dla naszych studentów i naukowców.

***
PZL-Świdnik, firma z ponad 60-letnim doświadczeniem, która wyprodukowała ponad 7400 śmigłowców, to jedyny polski wytwórca OEM z pełną zdolnością w zakresie projektowania, badań i rozwoju, integracji systemów, produkcji, realizacji wsparcia i szkoleń oraz modernizacji śmigłowców. Od 2010 r. PZL-Świdnik należy do grupy AgustaWestland.

Najczęściej czytane