Wydrukuj tę stronę
czwartek, 08 maj 2014 11:19

Wicemarszałek w PZL-Świdnik

Napisał 

W poniedziałek świdnicki zakład gościł delegację z Sejmu, z wicemarszałkiem Jerzym Wenderlichem na czele. Goście zapoznali się z działalnością przedsiębiorstwa oraz zmianami, które zachodziły w PZL-Świdnik od momentu nabycia zakładu przez AgustaWestland w 2010 r.

Wizytę rozpoczęło spotkanie z kadrą zarządzającą PZL-Świdniki i  prezentacja oferty spółki, a także jej potencjału produkcyjnego i konstrukcyjnego. Podkreślono także udział świdnickiego zakładu w rozwoju nowoczesnych technologii lotniczych AW oraz korzyści, jakie może on przynieść Lubelszczyźnie iPolsce.

- Cieszymy się, że wicemarszałek Sejmu RP zechciał odwiedzić nasz zakład, aby osobiście przyjrzeć się możliwościom produkcyjnym i konstrukcyjnym PZL-Świdnik, a także przekonać się o wysokim poziomie wiedzy i kompetencjach naszych inżynierów - powiedział Nicola Bianco, dyrektor zarządzający PZL-Świdnik.

- Jako jedyny polski producent śmigłowców własnej konstrukcji, zdolny samodzielnie projektować, rozwijać, produkować i obsługiwać te maszyny, PZL-Świdnik jest w stanie dostarczyć nowoczesne rozwiązania lotnicze, wzmacniając tym samym polski przemysł lotniczy oraz pozycję kraju na światowym rynku lotniczym - dodał Mieczysław Majewski, prezes zarządu PZL-Świdnik w trakcie rozmowy na temat Lubelskiego Klastra Zaawansowanych Technologii Lotniczych.

- To wielka satysfakcja widzieć tę część Polski, w której osiąga się sukcesy, a nie narzeka na przyczyny, tłumacząc niepowodzenia. To wielka również rzecz, że przedsiębiorstwo, które ma długą i dobrą historię, szanując dotychczasowe osiągnięcia, potrafi budować kolejne i osiągać sukces. PZL-Świdnik to europejska firma, dobra wizytówka naszego kraju - mówił po wizycie Jerzy Wenderlich.

Delegacja zwiedziła też linię montażu końcowego śmigłowców, nowoczesny zakład kompozytów, zmodernizowane zaplecze badawczo-rozwojowego oraz linię prób w locie.