Oficerowie w PZL-Świdnik - Świdnik - wysokich lotów

czwartek, 27 marzec 2014 15:26

Oficerowie w PZL-Świdnik

Napisał 

27 włoskich oficerów odwiedziło wczoraj świdnickie zakłady. Wizyta miała na celu szczegółowe zapoznanie się z działalnością spółki, która od 2010 r. jest częścią grupy AgustaWestland.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się, między innymi: prezes Centro Alti Studi per la Difesa (CASD), admirał Rinaldo Veri oraz Attaché Obrony Republiki Włoskiej w Warszawie, gen. bryg. Filippo Camporesi. Na początku, goście spotkali się z zarządem PZL-Świdnik oraz zapoznali się z ofertą produktową i możliwościami spółki, w zakresie projektowania i produkcji. Podczas prezentacji podkreślano zaangażowanie świdnickich zakładów w rozwój nowoczesnych technologii lotniczych grupy AW oraz korzyści, jakie mogą generować Polsce. Omówiono także istotne inwestycje realizowane w PZL-Świdnik od momentu nabycia spółki przez AgustaWestland, których celem jest wprowadzenie najnowocześniejszych standardów przemysłowych do przedsiębiorstwa i zwiększenie jego konkurencyjności na rynku.

- Cieszymy się, że grupa włoskich oficerów odwiedziła nas dziś w celu zapoznania się ze światowej klasy zapleczem, którym dysponujemy w Świdniku – mówił Nicola Bianco, Dyrektor Zarządzający PZL-Świdnik. - Jestem przekonany, że to, co dziś zaprezentowaliśmy potwierdza, że PZL-Świdnik jest doskonałym przykładem tego, jak powinna wyglądać efektywna współpraca z zagranicznym partnerem. Będąc trzecim filarem europejskiej działalności AgustaWestland spółka PZL-Świdnik posiada dostęp do najnowocześniejszych technologii, co daje jej możliwość rozwijania innowacyjnych produktów. Bezzałogowy śmigłowcowy system powietrzny SW-4 Solo RUAS/OPH lub najnowszej generacji wielozadaniowy śmigłowiec wojskowy AW149, który oferujemy w przetargu na dostawę 70 śmigłowców dla Polskich Sił Zbrojnych, mogą służyć jako tego przykład. Rozwijając i produkując te maszyny, zapewniamy napływ zaawansowanych technologii do Polski, wzmacniając innowacyjność polskiego sektora lotniczego i pozycję kraju na światowym rynku lotniczym.

Delegacja, podczas zwiedzania zakładu obejrzała linię montażu końcowego śmigłowców, nowoczesny zakład kompozytów, zmodernizowane zaplecze badawczo-rozwojowe oraz linię prób w locie.

- Jestem bardzo zadowolony z wizyty w Polsce, ale jeszcze bardziej cieszy mnie możliwość odwiedzenia zakładów PZL-Świdnik i zobaczenia, jak dobrze sobie radzą - powiedział po zakończeniu wizyty admirał Rinaldo Veri. - Gratulacje dla Polski. Po piętnastu latach od mojej ostatniej wizyty w tym kraju, doceniam ogromny postęp, jaki się tutaj dokonał. Myślę, że dzięki spółce PZL-Świdnik, która może być postrzegana jako ‘joint venture’ pomiędzy Polską i Włochami, bardzo skorzystają oba kraje. Chciałbym podziękować za możliwość odwiedzenia zakładów w Świdniku, a w szczególności Panu Nicola Bianco za organizację wizyty oraz jego gościnność.