Prestiżowe wyróżnienie - Świdnik - wysokich lotów

czwartek, 06 marzec 2014 14:13

Prestiżowe wyróżnienie

Napisał 

Grupa Finmeccanica, do której należą spółki PZL-Świdnik i AgustaWestland, uzyskała certyfikat Top Employer Polska 2014 w uznaniu dla dobrych praktyk i polityki personalnej, prowadzonej przez przedsiębiorstwo w Polsce.

Certyfikowani Top Employers to organizacje, które zatrudniają co najmniej 250 pracowników lub stanowią część międzynarodowej organizacji, zatrudniającej ponad 2500 pracowników globalnie.

Finmeccanica została wyróżniona prestiżowym tytułem w wyniku pozytywnego przejścia złożonego procesu certyfikacji. Polityka personalna spółki oraz tworzone przez nią warunki pracy w Polsce zostały ocenione w badaniu, w którym wzięły udział najlepsze polskie i międzynarodowe przedsiębiorstwa. Jego celem było wyłonienie pracodawców, którzy tworzą doskonałe warunki pracy, dbają o utalentowanych pracowników i ich rozwój na wszystkich szczeblach organizacji oraz dążą do ciągłego doskonalenia polityki HR.

- Jesteśmy dumni, że Finmeccanica została doceniona za działalność prowadzoną w Polsce za pośrednictwem PZL-Świdnik. Certyfikat Top Employer Polska jest ogromnym wyróżnieniem. Zatrudniamy w Świdniku prawie 3500 pracowników, którzy przyczyniają się do osiągania przez nas sukcesu. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić im jak najlepsze warunki pracy oraz ścieżki kariery. Cieszymy się, że certyfikat Top Employer Polska to potwierdza - mówi Nicola Bianco, Dyrektor Zarządzający PZL-Świdnik S.A. 

- Certyfikat przyznawany jest wyłącznie organizacjom, które spełniają najwyższe standardy polityki personalnej. Cieszymy się, że proces certyfikacji, w którym oceniono wszystkie aspekty polityki HR prowadzonej w PZL-Świdnik potwierdził, że oferujemy warunki zatrudnienia, które zapewniają naszym pracownikom możliwość nieustannego rozwoju i doskonalenia umiejętności- dodaje Ewa Kamińska, Dyrektor Pionu Zasobów Ludzkich PZL-Świdnik S.A.

Top Employers Institute zaprosił do uczestnictwa w projekcie 270 przedsiębiorstw, z czego 150 zostało zakwalifikowanych do intensywnych rozmów. Ostatecznie, w gronie laureatów piątej edycji projektu w Polsce znalazło się 39 pracodawców. Ogłoszenie wyników, nastąpiło podczas uroczystej gali 4 marca w Warszawie.