Pokażą się w Radomiu - Świdnik - wysokich lotów

piątek, 23 sierpień 2013 09:25

Pokażą się w Radomiu

Napisał 

Już w najbliższy weekend (24-25 sierpnia) odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show-2013 w Radomiu. Na tym największym wydarzeniu lotniczym  w Polsce i jednym z największych w Europie, nie mogło zabraknąć PZL-Świdnik - jednego z największych polskich producentów lotniczych.

Podczas Air Show w Radomiu PZL-Świdnik zaprezentuje najnowsze produkty z oferty przedsiębiorstwa. Na ziemi i w locie będzie można podziwiać wielozadaniowy wojskowy śmigłowiec AW149, który PZL-Świdnik oferuje w przetargu na 70 śmigłowców dla polskich Sił Zbrojnych. Atrakcjami czekającymi na odwiedzających przed stoiskiem PZL-Świdnik będą także bezzałogowy SW-4 Solo RUAS/OPH, SW-4 w wersji cywilnej oraz będący w służbie polskich Sił Zbrojnych śmigłowiec W-3PL Głuszec.

PZL-Świdnik jest sponsorem strategicznym Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2013 w Radomiu.

Produkty PZL-Świdnik, które będzie można podziwiać na Air Show 2013 w Radomiu:

AW149

AW149 to średni, dwusilnikowy wojskowy śmigłowiec wyznaczający nowe standardy na rynku. AW149 zapewnia wielozadaniowość wymaganą od nowoczesnego śmigłowca wsparcia pola walki oraz gwarantuje niezrównaną efektywność kosztową, z powodzeniem realizując zadania z zakresu wsparcia bojowego, transportu żołnierzy i sprzętu, ewakuacji medycznej, SAR i CSAR, kontroli i dowodzenia, a także wielu innych.

W-3PL Głuszec

W-3PL Głuszec to wielozadaniowa, wojskowa wersja śmigłowca W-3 Sokół, będąca w służbie polskich Wojsk Lądowych. Dzięki swoim doskonałym możliwościom W-3PL Głuszec może być z powodzeniem wykorzystywany do realizacji różnego rodzaju zadań, w tym: transportu żołnierzy, misji CSAR czy niszczenia celów naziemnych. Śmigłowiec W-3PL Głuszec jest wyposażony w sprzęt, awionikę i systemy uzbrojenia, które mogą być dostosowane do charakteru wykonywanej misji.

SW-4 Solo RUAS/OPH [Śmigłowcowy Bezzałogowy System Powietrzny (Rotorcraft Unmanned Air System)/ Opcyjnie Pilotowany Śmigłowiec (Optionally Piloted Helicopter)]

Śmigłowcowy Bezzałogowy System Powietrzny (RUAS), opracowany przez zespoły inżynierów AgustaWestland i PZL-Świdnik, oparty jest na sprawdzonej platformie lekkiego jednosilnikowego śmigłowca SW-4. Został on zaprojektowany do realizacji zarówno operacji bezzałogowych, jak i wykonywania lotów załogowych, zapewniając tym samym maksymalną elastyczność operacyjną. Śmigłowiec SW-4 w wersji RUAS może być wykorzystywany do realizacji różnorodnych zadań, w tym misji wywiadowczych, obserwacyjnych, rozpoznawczych oraz transportu ładunków. Obsługiwany przez pilota może służyć do transportu personelu oraz misji z zakresu nadzoru i interwencji.

SW-4

SW-4 to jednosilnikowy, wielozadaniowy śmigłowiec przeznaczony do przewozu 5 osób, w dzień
i w nocy w warunkach VFR. Elastyczność, bezpieczeństwo, łatwość pilotażu i niskie koszty eksploatacji sprawiają, że SW-4 jest odpowiedzią na potrzeby współczesnych użytkowników. SW-4 może być
z powodzeniem wykorzystywany do realizacji wielu zadań. W wersji cywilnej śmigłowiec jest najczęściej użytkowany do transportu VIP, natomiast w wersji wojskowej idealnie sprawdza się jako śmigłowiec dyspozycyjny, patrolowy oraz dla potrzeb podstawowego i zaawansowanego szkolenia.

Ramowy program AIR SHOW (sobota i niedziela)

7:30 – sprzedaż biletów

8:00 – otwarcie wejść na lotnisko

9:00 – rozpoczęcie pokazów w powietrzu

11:20 – blok Aeroklubu Polskiego

12:00 – oficjalne rozpoczęcie Międzynarodowych Pokazów Lotniczych

12:15 – 19:00 – blok wojskowy

– pokazy grup akrobacyjnych

– pokazy indywidualne

19:00 – Zakończenie pokazów