Świętowali sukces - Świdnik - wysokich lotów

poniedziałek, 10 czerwiec 2013 07:57

Świętowali sukces

Napisał 

W sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyło się spotkanie podsumowujące sezon siatkarzy ASPS Avia Świdnik. Na uroczystości, oprócz zawodników, sztabu szkoleniowego i działaczy żółto-niebieskich zjawili się przedstawiciele władz miasta i powiatu, sponsorzy klubu i kibice. Była lampka okolicznościowego szampana, tort i mnóstwo ciepłych słów, skierowanych w stronę bohaterów ostatnich tygodni.

Jako pierwszy awansu na zaplecze PlusLigi pogratulował Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika: - Dziękuję drużynie w imieniu swoim i mieszkańców naszego miasta. To ogromny sukces, z którego należy się cieszyć. Jestem z was dumny.

W podobnym tonie wypowiadał się Mieczysław Majewski, prezes zarządu PZL-Świdnik, głównego sponsora Avii: - Jestem szczęśliwy, że wracacie do I ligi. Oglądałem wiele spotkań w tym sezonie i muszę powiedzieć, że widać było rękę nowego trenera. W imieniu AgustaWestland mogę zapewnić, że będziemy z wami także w przyszłości.

- Myślę, że awans to tylko pewien etap – dodał Mirosław Król, starosta Powiatu Świdnickiego. – Czekamy na więcej.

Po gratulacjach przyszedł czas na podsumowanie sezonu. O ostatnich miesiącach opowiedział Marcin Jarosz, trener ASPS Avia Świdnik. Później był okolicznościowy tort i toast za najlepszy zespół w rozgrywkach II ligi sezonu 2012/2013.