Trzy firmy po kontrakt - Świdnik - wysokich lotów

czwartek, 23 maj 2013 10:15

Trzy firmy po kontrakt

Napisała 

Ministerstwo Obrony Narodowej przyjęło zgłoszenia od trzech firm, które są zainteresowane kontraktem na dostawę 70 śmigłowców dla polskiej armii. Wśród nich nie mogło zabraknąć PZL-Świdnik.

W środę, w Inspektoracie Uzbrojenia ministerstwa otwarto koperty ze zgłoszeniami. Oprócz świdnickich zakładów złożyły je konsorcjum Sikorsky International Operations Inc., Sikorsky Aircraft Corporations, Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o. o. oraz konsorcjum Eurocopter SAS i Heli Invest Sp. z o o Services S.K.A.

PZL-Świdnik startuje do przetargu ze śmigłowcem AW149. Zakłady w Mielcu (Sikorsky) oferują S-70i Black Hawk, a Eurocopter - EC725.

Jak informuje na swojej stronie internetowej MON, po przeanalizowaniu złożonych dokumentów, uczestnicy postępowania zostaną zaproszeni do negocjacji.

Przypomnijmy, że 9 maja PZL-Świdnik, firmę z grupy AgustaWestland, odwiedzili przedstawiciele senackich komisji obrony i gospodarki narodowej. Celem wizyty parlamentarzystów, w ramach tak zwanego studyjnego przeglądu przedsiębiorstw lotniczych, była weryfikacja kondycji polskich firm produkujących śmigłowce, w kontekście przetargu na śmigłowiec wielozadaniowy dla polskiej armii. Więcej o tym: Z wizytą w Świdniku.