Prezentacja PZL-Świdnik - Świdnik - wysokich lotów

poniedziałek, 01 kwiecień 2013 08:14

Prezentacja PZL-Świdnik

Napisała 

W ubiegłym tygodniu, podczas dwóch ważnych wydarzeń związanych z polskim przemysłem zbrojeniowym, przedstawiciele PZL-Świdnik zaprezentowali nowoczesną ofertę produktową przedsiębiorstwa oraz możliwości, jakie oferuje w zakresie wsparcia klienta i produktu.

19 marca br. w Centrum Konferencyjnym Wojska Polskiego odbyła się piąta edycja konferencji Dni Przemysłu 2013, którą zorganizował Departament Polityki Zbrojeniowej MON. Wydarzenie poświęcono modernizacji technicznej Sił Zbrojnych. Dyskutowano także nad oczekiwaniami pokładanymi wobec polskiego przemysłu zbrojeniowego, analizowano stojące przed nim wyzwania i perspektywy rozwoju. W trakcie konferencji omawiano również działalność badawczo-rozwojową, realizowaną na rzecz bezpieczeństwa i obronności kraju.

Podczas Dni Przemysłu 2013 PZL-Świdnik zaprezentował rozwijane w bliskiej współpracy z AgustaWestland projekty: bezzałogowy system powietrzny SW-4 Solo RUAS/OPH oraz najnowszej generacji wojskowy śmigłowiec AW149, który jest ofertą PZL-Świdnik w przetargu na 70 śmigłowców dla Polskiej Armii. Jeśli MON zdecyduje się na zakup tej maszyny, to AW149 będzie produkowany, serwisowany i modyfikowany pod kątem przyszłych potrzeb wojska w PZL-Świdnik.

- Oznaczać to będzie utworzenie setek nowych miejsc pracy w regionie oraz napływ nowych inwestycji, włączając w to transfer najnowszego know-how oraz konfigurowanego według potrzeb klienta oprogramowania zarządzającego systemami śmigłowca, które są w posiadaniu AgustaWestland – podkreśla Nicola Bianco, dyrektor zarządzający PZL-Świdnik S.A.

Drugim wydarzeniem, w którym uczestniczyli przedstawiciele świdnickiego przedsiębiorstwa było Seminarium Przemysłowe Grupy Wyszehradzkiej. Celem spotkania było omówienie współpracy przemysłów obronnych Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Do udziału w panelu dyskusyjnym, poświęconym kooperacji w zakresie zabezpieczenia eksploatacji platform lotniczych zaproszono reprezentanta PZL-Świdnik, który uczestnikom spotkania odpowiedzialnym za zakupy nowego sprzętu i uzbrojenia przedstawił możliwości i zmiany, jakie wprowadzono w PZL-Świdnik w obszarze wsparcia klienta i produktu.

- Tego typu inicjatywy potwierdzają, że polskim Siłom Zbrojnym zależy na harmonijnej współpracy z rodzimym przemysłem zbrojeniowym. Cieszę się, że mogliśmy wziąć udział w tych spotkaniach i zaprezentować możliwości, jakie oferujemy naszym wojskowym klientom – dodaje Bianco.