Z wizytą w PZL-Świdnik - Świdnik - wysokich lotów

piątek, 29 marzec 2013 08:59

Z wizytą w PZL-Świdnik

Napisał 

Delegacja Ministerstwa Gospodarki odwiedziła wczoraj PZL-Świdnik. Celem wizyty było zapoznanie gości ze specyfiką funkcjonowania przedsiębiorstwa, które od 3 lat jest częścią AgustaWestland, jednego z największych koncernów lotniczych na świecie.

Wizyta delegacji, której przewodziła Grażyna Hanclewska, Podsekretarz Stanu, rozpoczęła się od spotkania z przedstawicielami zarządu spółki. Zaprezentowano szeroką i nowoczesną ofertą produktową przedsiębiorstwa, jego strukturę oraz możliwości. Szczególną uwagę poświęcono prowadzonej przez zakład działalności badawczo-rozwojowej. Przedstawiciele spółki podkreślali, że świdnickie przedsiębiorstwo posiada dostęp do najnowszej technologii i ma możliwość rozwijania innowacyjnych produktów. Nowoczesnymi rozwiązaniami są, między innymi, bezzałogowy śmigłowcowy system powietrzny SW-4 Solo RUAS/OPH czy helikopter wojskowy AW149, który wystartuje w przetargu na 70 maszyn dla Polskiej Armii.

- Dzięki współpracy z polskimi i europejskimi ośrodkami naukowymi, centrami badawczymi i przedsiębiorstwami z branży wzmacniamy innowacyjność polskiego sektora lotniczego i przyczyniamy się do budowy jego silnej pozycji. To nasza odpowiedzialność jako jednego z kluczowych graczy polskiego sektora lotniczego, powiedział podczas spotkania Nicola Bianco, Dyrektor Zarządzający PZL-Świdnik S.A.

Kolejnym punktem wizyty delegacji Ministerstwa Gospodarki było zwiedzanie zakładu. Goście zobaczyli linię montażu końcowego śmigłowców produkowanych w PZL-Świdnik, zmodernizowany zakład kompozytów oraz linię prób w locie.