Rusłan już w drodze (film) - Świdnik - wysokich lotów

piątek, 15 luty 2013 14:16

Rusłan już w drodze (film)

Napisał 

Wylot jednego z największych samolotów na świecie, tak jak wczoraj, przyciągnął tłumy pasjonatów lotnictwa. Maszyna opuściła Świdnik zgodnie z planem, chwilę po godzinie 13.

Kolos przyleciał wczoraj po dwa śmigłowce wyprodukowane przez sąsiadujące z lotniskiem zakłady WSK „PZL-Świdnik” AgustaWestland. - Mieliśmy kilka nietypowych operacji, ale to "walentynkowe" lądowanie jest z pewnością najbardziej spektakularnym wydarzeniem.

- Cieszę się, że nasi najbliżsi sąsiedzi, potentaci w produkcji lotniczej korzystają z naszego lotniska, jestem przekonany, że to wspaniały początek naszej owocnej współpracy – mówił Grzegorz Muszyński, prezes lubelskiego lotniska.

Załadunek śmigłowców, pod nadzorem PZL, odbywał się w godzinach wieczornych. Z takiej formy transportu korzystała już WSK PZL-Świdnik, realizując kontrakt z rządem Filipin. W lutym ubiegłego roku An-124 odebrał pierwszą partię śmigłowców, które zostały dostarczone do bazy lotniczej Clark koło Manilii. Ostatnie dwie zamówione maszyny tym razem dotrą na Filipiny już bezpośrednio ze Świdnika.


 

 

Lądowanie samolotu An-124 Rusłan:

 

Film Roberta Jakubowskiego: