Mobilizacja na Rusłana - Świdnik - wysokich lotów

czwartek, 14 luty 2013 13:58

Mobilizacja na Rusłana

Napisał 

Na przylot jednego z największych samolotów na świecie mobilizują się nie tylko fani lotnictwa. Do Świdnika zjedzie także pokaźna grupa fotoreporterów, wojskowych z Dęblina, przedstawicieli AgustaWestland. Na płycie postojowej kolosa przywita około 80 osób.

- Spodziewamy się, że przylot Rusłana obejrzy spora widownia- mówi Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin.

I tak też może być. Dzisiejszym tematem numer jeden wśród świdniczan jest lądowanie tego samolotu. Wielu mieszkańców naszego miasta nie odmówi sobie zobaczenia na żywo tego blisko 70 metrowego kolosa.

- Od wielu lat interesuję się lotnictwem, dlatego obejrzenie dzisiejszego lądowania traktuję jak obowiązek – mówi Pan Ryszard, były pracownik WSK PZL-Świdnik.

Przylot Rusłana wiąże się także z dodatkowymi obowiązkami dla świdnickich strażaków. Jak powiedział nam Paweł Belniak, oficer prasowy PSP w Świdniku, jednostka wspomoże swoich kolegów z lotniskowej straży pożarnej.

- Dostaliśmy rozkaz, żeby skierować na lotnisko dodatkowe siły. Oprócz świdnickich strażaków będą tak także jednostki z Lublina.

Maszyna ma wylądować w Świdniku o godz. 16.40. Jutro, około godz. 13 planowany jest jej odlot. Samolot zabierze ze sobą dwa śmigłowce Sokół dla Filipińskich Sił Powietrznych.