Szczególny gość w PZL-Świdnik S.A. - Świdnik - wysokich lotów

sobota, 24 listopad 2012 08:10

Szczególny gość w PZL-Świdnik S.A.

Napisał 

PZL-Świdnik S.A., spółka z grupy AgustaWestland, z przyjemnością informuje, że 13-14 listopada br. przedsiębiorstwo odwiedził szczególny gość, Pan Giorgio Brazzelli, Prezes Zarządu Grupy AgustaWestland.

W trakcie swojej wizyty, Pan Giorgio Brazzelli miał szansę spotkać się kadrą zarządzającą i przedstawicielami związków zawodowych oraz zwiedzić zakład. Podczas oficjalnej prezentacji przedsiębiorstwa, Prezes Zarządu Grupy AgustaWestland zwrócił szczególną uwagę na możliwości produkcyjne PZL-Świdnik oraz zmiany, jakie wprowadzono w ramach inwestycji realizowanych po zakupie zakładów przez włosko-brytyjski koncern.

- Jestem niezwykle szczęśliwy, że mogę być tu dziś z Wami. I to nie są tylko puste słowa, to moje szczere wyznanie, tymi słowami G. Brazzelli przywitał kadrę zarządzającą oraz pracowników PZL-Świdnik. Prezes Zarządu Grupy AgustaWestland kontynuował. - Kilka lat temu, centra produkcyjne AgustaWestland znajdowały się we Włoszech i Wielkiej Brytanii, w państwach, w których zlokalizowane były (i nadal są) nasze główne zakłady: przykład dwubiegunowej architektury prowadzonej działalności biznesowej. W miarę upływu czasu, wraz z naszym prężnym rozwojem, zaczęliśmy zastanawiać się nad potrzebą stworzenia trzeciego filaru AgustaWestland w Europie, który będzie symbolem stabilności i równowagi. Wówczas podjęto decyzję o zakupie PZL-Świdnik: dziś, zakłady w Świdniku to charakteryzujące się ogromnym potencjałem centrum doskonałości specjalizujące się w technologiach z zakresu płatowca, wobec którego pokładamy ogromne nadzieje.

G. Brazzelli zachęcał pracowników PZL-Świdnik do aktywności, kreatywności i nawiązywania ścisłej współpracy ze swoimi kolegami z Włoch oraz Wielkiej Brytanii. Podkreślał ogromne znaczenie spotkań, w których sam chętnie uczestniczy. Jego zdaniem, utrzymywanie bezpośrednich kontaktów między pracownikami umożliwia budowanie silnych więzi, które mają ogromne znaczenie w wzmacnianiu pozycji firmy na rynku. Kończąc swoją wizytę, Prezes AgustaWestland zwrócił się do zgromadzonych. – Naszą wielką dumą jest to, że jesteśmy jednym z trzech najważniejszych graczy w sektorze śmigłowcowym. Mam nadzieję, że jako pracownicy PZLŚwidnik, dacie nam ogromne wsparcie i siłę by odnieść sukces w tym wyścigu o pozycję lidera.