PZL-Świdnik na targach pracy - Świdnik - wysokich lotów

niedziela, 30 wrzesień 2012 08:31

PZL-Świdnik na targach pracy

Napisał 

Początek jesieni przyniósł możliwość spotkania mieszkańców Świdnika i okolic z przedstawicielami AgustaWestland.

Tak w skrócie można podsumować udział PZL-Świdnik S.A., spółki z grupy AgustaWestland, w drugiej edycji targów pracy organizowanych przez Centrum Aktywizacji Zawodowej Powiatowego Urzędu Pracy w Świdniku w ramach współfinansowanego ze środków unijnych projektu ,,Stawiamy na jakość”. Tegoroczna edycja odbyła się 18 września w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej im. Zygmunta Puławskiego przy ulicy Szkolnej 1 w Świdniku.

- Takie targi to świetna okazja, aby szukający pracy spotkali się z pracownikami działu zasobów ludzkich i porozmawiali w przyjemnej atmosferze, bez stresu rozmowy kwalifi kacyjnej – mówi Ewa Kamińska, Dyrektor Pionu Zasobów Ludzkich PZL-Świdnik S.A. Skorzystać z tej niecodziennej okazji starali się wszyscy, bez względu na wiek czy doświadczenie. Choć najważniejsze dla firmy jest obecnie pozyskiwanie młodych talentów, szczególnie z wykształceniem technicznym, to o informacje dopytywali się również bibliotekoznawcy i pedagodzy. Na stoisko PZL-Świdnik, oprócz dużych grup młodzieży upatrujących szansy na stabilną przyszłość, trafiali też byli pracownicy, wspominający „stare dobre” czasy.

- Szukamy osób zmotywowanych i aktywnych, również poza- zawodowo – relacjonuje Ewa Kamińska. – Ze względu na charakter branży i powiązanie korporacyjne bardzo ważne jest, aby nasi pracownicy dobrze posługiwali się językiem angielskim. AgustaWestland jest wymagającym pracodawcą, ale swoim zaangażowaniem, wewnętrzną motywacją do rozwoju i wysokimi kompetencjami można zdobyć zaufanie firmy i uzyskać dobrą ocenę poprzez udział w przygotowywanych w obszarach technicznych programach staży i praktyk. Targi pracy to nie tylko okazja dla bezrobotnych na znalezienie zatrudnienia, to też szansa na opuszczenie biura i zdobycie praktycznego doświadczenia przez pracowników działu zasobów ludzkich. Tutaj to oni odpowiadają na pytania i są oceniani.

- Dla nas to ciekawa forma zaznaczania swoje obecności. Odpowiadamy na pytania o pracę, oferowane szkolenia i możliwości rozwoju – mówi Anna Balicka, referent do spraw HR, która w trakcie targów reprezentowała PZL-Świdnik. – Cieszy nas fakt, że przyciągamy rzesze zainteresowanych mieszkańców Świdnika. Potwierdza to znaczenie naszego zakładu dla lokalnej społeczności.