PZL-Świdnik uczestnikiem BALT-MILITARY-EXPO - Świdnik - wysokich lotów

sobota, 07 lipiec 2012 08:56

PZL-Świdnik uczestnikiem BALT-MILITARY-EXPO

Napisał 

PZL-Świdnik S.A., spółka z grupy AgustaWestland, ma przyjemność poinformować o wzięciu udziału w BALTMILITARY- EXPO, Bałtyckich Targach Militarnych w Gdańsku, zorganizowanych pod honorowym patronatem Ministra Obrony Narodowej.

Odbywające się co dwa lata BALTMILITARY- EXPO to największa i najbardziej znacząca impreza tego typu w Polsce. W jej trakcie prezentowane są najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, obrony i ratownictwa morskiego.

Doświadczenie PZL-Świdnik w tym zakresie obejmuje rozwój i produkcję modelu W-3RM Anakonda. Śmigłowiec ten z powodzeniem służy polskiej Marynarce Wojennej, a jego możliwości zostały zaprezentowane podczas pokazu w trakcie BALT-MILITARY- EXPO. Od momentu wejścia do grupy AgustaWestland, PZLŚwidnik znacznie rozwinęły swój potencjał w dziedzinie śmigłowców przeznaczonych do wykonywania misji na morzu. Obecnie w PZL-Świdnik trwają prace nad nową, morską wersją śmigłowca bojowego W-3PL Głuszec.

- PZL-Świdnik korzysta z bogatej wiedzy i doświadczenia Agusta- Westland w projektowaniu, produkcji i dostosowywaniu do potrzeb klienta wszechstronnej gamy produktów wykorzystywanych do realizacji operacji morskich, która uwzględnia również sprawdzony w służbie dla polskiej Marynarki Wojennej śmigłowiec W-3RM Anakonda. Dzięki doskonałym możliwościom w tym sektorze, jesteśmy w stanie sprostać najbardziej zróżnicowanym i skomplikowanym wymaganiom Marynarki Wojennej, teraz i w przyszłości – mówi Nicola Bianco, dyrektor zarządzający PZL-Świdnik S.A.

XII edycja Bałtyckich Targów Militarnych, które obyły się w dniach 27 - 29 czerwca w Międzynarodowych Targach Gdańskich S.A., połączona była z konferencją „Technologie morskie dla obronności i bezpieczeństwa NATCON”. W trakcie wydarzenia PZL-Świdnik zaprezentowały swoją najnowszą ofertę śmigłowców przeznaczonych do wykonywania misji morskich, takich jak patrolowanie obszaru morza, akcje poszukiwawczo-ratownicze oraz inne operacje związane z bezpieczeństwem morskim.