Dołączają kolejne firmy - Świdnik - wysokich lotów

sobota, 07 lipiec 2012 08:52

Dołączają kolejne firmy

Napisał 

PZL-Świdnik S.A., spółka z grupy AgustaWestland, nawiązała współpracę z Wojskowymi Zakładami Lotniczymi Nr 1 w Łodzi. Kooperacja z WZL-1 S.A. jest elementem rozwoju polskiej grupy przemysłowej zainicjowanej przez PZL-Świdnik, w skład której, oprócz zakładów w Świdniku, wchodzi 12 przedsiębiorstw z branży.

Idea utworzenia polskiej grupy przemysłowej pojawiła się wraz z ogłoszeniem o zamiarze zakupu przez Ministerstwo Obrony Narodowej 26 śmigłowców, pozyskiwanych w oparciu o wspólną platformę bazową, wraz z pakietem logistycznym, zintegrowanym systemem szkolenia oraz pakietem szkoleniowym dla Sił Zbrojnych RP.

Powołując polską grupę przemysłową intencją PZL-Świdnik było nawiązanie współpracy z dostawcami posiadającymi zdolności oraz możliwości produkcji i dostarczania agregatów, części, podzespołów, wyposażenia, jak również usług, które będą wykorzystywane w celu zapewnienia polskiemu przemysłowi udziału w budowie i rozwoju śmigłowców oferowanych Siłom Zbrojnym RP.

Odpowiedzią PZL-Świdnik na zapotrzebowanie Sił Zbrojnych RP jest wojskowy, wielozadaniowy, śmigłowiec najnowszej generacji - AW149, który jako najnowocześniejsza konstrukcja na rynku, jest w stanie sprostać najtrudniejszym wymaganiom współczesnego pola walki. Śmigłowiec AW149, jeśli zostanie wybrany by służyć Siłom Zbrojnym RP, ma szansę otworzyć nowy rozdział w historii polskiego przemysłu lotniczego oraz świdnickich zakładów, będących jedynym polskim producentem śmigłowców.