PZL-Świdnik nad Bałtykiem - Świdnik - wysokich lotów

czwartek, 28 czerwiec 2012 15:57

PZL-Świdnik nad Bałtykiem

Napisał 

Świdnicka fabryka prezentuje swoje produkty podczas BALT-MILITARY-EXPO, Bałtyckich Targach Militarnych w Gdańsku, zorganizowanych pod honorowym patronatem Ministra Obrony Narodowej.

Odbywające się co dwa lata BALT-MILITARY-EXPO to największa i najbardziej znacząca impreza tego typu w Polsce. W jej trakcie prezentowane są najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, obrony i ratownictwa morskiego. Doświadczenie PZL-Świdnik w tym zakresie obejmuje rozwój i produkcję modelu W-3RM Anakonda. Śmigłowiec ten z powodzeniem służy polskiej Marynarce Wojennej, a jego możliwości zostaną zaprezentowane podczas pokazu w trakcie imprezy.

- PZL-Świdnik korzysta z bogatej wiedzy i doświadczenia AgustaWestland w projektowaniu, produkcji i dostosowywaniu do potrzeb klienta wszechstronnej gamy produktów wykorzystywanych do realizacji operacji morskich, która uwzględnia również sprawdzony w służbie dla polskiej Marynarki Wojennej śmigłowiec W-3RM Anakonda. Dzięki doskonałym możliwościom w tym sektorze, jesteśmy w stanie sprostać najbardziej zróżnicowanym i skomplikowanym wymaganiom Marynarki Wojennej, teraz i w przyszłości – mówi Nicola Bianco, dyrektor zarządzający PZL-Świdnik S.A.

XII edycja Bałtyckich Targów Militarnych, które odbywają się w dniach 27-29 czerwca w Międzynarodowych Targach Gdańskich S.A., połączona jest z konferencją „Technologie morskie dla obronności i bezpieczeństwa NATCON”. W trakcie wydarzenia PZL-Świdnik zaprezentują swoją najnowszą ofertę śmigłowców przeznaczonych do wykonywania misji morskich takich jak patrolowanie obszaru morza, akcje poszukiwawczo-ratownicze oraz inne operacje związane z bezpieczeństwem morskim.