Wielkie porządki przed budową - Świdnik - wysokich lotów

sobota, 12 marzec 2011 14:05

Wielkie porządki przed budową

Napisał 

Usuwanie drzew, emisja obligacji, umowy z wykonawcami. Trwają intensywne prace na terenie przyszłego lotniska. 

Usuwane są pozostałości po wyciętych drzewach. W poniedziałek, 14 marca, podpisana zostanie z wykonawcą umowa na budowę płyty postojowej wraz ze stanowiskiem do odladzania samolotów. 

Na zlecenie spółki Port Lotniczy przeprowadzona będzie ankieta wśród pasażerów lotniska Okęcie, którzy zapytani zostaną, między innymi, o to skąd i dokąd lecą, w jakiej miejscowości mieszkają, jakie są ich dochody, ile mają lat. Pozwoli to zorientować się w ilości potencjalnych klientów świdnickiego lotniska.

- Przymierzamy się również do emisji obligacji - mówi Piotr Jankowski, rzecznik spółki PLL. - Pozwoli to zdobyć brakujące środki na budowę lotniska. Na całość inwestycji potrzebujemy 350 mln zł. Prawie połowa pochodzić będzie z funduszy unijnych oraz akcjonariuszy. Pozostała część, 180 mln zł, właśnie z obligacji, które wykupi bank. Spółka, w ciągu następnych lat je odkupi. Gwarancji udzieliły samorządy Lublina i województwa, które są naszymi największymi udziałowcami. Umowa z bankiem zostanie zawarta pod koniec kwietnia. Po jej zawarciu podpiszemy umowę z wykonawcą drogi startowej i będziemy mogli wreszcie ogłosić przetarg na budowę terminalu.