Kolejna umowa podpisana - Świdnik - wysokich lotów

środa, 13 kwiecień 2011 16:39

Kolejna umowa podpisana

Napisał 

Dziś podpisano umowę dzierżawy nieruchomości, na której zostanie usytuowana pomoc nawigacyjna.

Prezes Zarządu Portu Lotniczego Lublin Pan Grzegorz Muszyński i Prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Pan Krzysztof Banaszek podpisali umowę dzierżawy nieruchomości, na której zostanie usytuowana pomoc nawigacyjna służąca świdnickiemu lotnisku i przestrzeni powietrznej nad terenami Lubelszczyzny.

- D-VOR czyli dopplerowska radiolatarnia umożliwi bezpieczną nawigację w tej części kraju oraz wspierał będzie lądowania na lubelskim lotnisku – powiedział Krzysztof Banaszek, Prezes PAŻP.

- Mam nadzieję, że dzięki konsekwentnym, stopniowym działaniom, lubelskie lotnisko będzie się rozwijać dynamicznie uzasadniając nakłady poczynione przez PAŻP – dodał Krzysztof Banaszek, Prezes PAŻP. W Dęblińskiej WSOSP szkoleni są obecnie, zgodnie z cywilnymi procedurami i w oparciu o certyfikat ULC wydany dla ośrodka szkolenia, kontrolerzy ruchu lotniczego, którzy mogą znaleźć prace przy obsłudze ruchu lotniczego na lubelskim lotnisku.

Urządzenie D-VOR stanie na działce wielkości 17 arów. Obsługiwać będzie ją PAŻP, a Port Lotniczy Lublin zobowiązał się do utrzymania drogi dojazdowej do tego terenu.

Kwestia bezpieczeństwa podróżujących jest dla nas priorytetowym zadaniem - podkreślił Grzegorz Muszyński, prezes PLL - cieszę sie, że udało nam się nawiązać współpracę z PAŻP. Przekazanie nieruchomości PAŻP-owi nastąpi w ciągu 14 dni od daty podpisania.

Wczoraj ogłoszony został przetarg na budowę terminalu naszego lotniska. Przedmiotem zamówienia jest zarówno jego budowa oraz budynku technicznego z kompletnym wyposażeniem instalacyjnym i technologicznym.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Łukasza Kaczanowskiego