• Załatw sprawę w Urzędzie
  • Idzie sobie Grześ...
  • Zdrowy Świdnik
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Repertuar
  • rodzinka
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
sobota, 08 październik 2016 08:33

W fabryce snów

Napisała 

Firma Fabryka Snów już od 6 lat dba o to, by do pokojów naszych pociech wprowadzać baśniową atmosferę, a pierwsze miesiące macierzyństwa były przyjazne i bezpieczne, zarówno dla dziecka, jak i rodziców. O ofercie firmy oraz prowadzonym przez nią sklepie internetowym www.bajkowypokoik.pl, opowiada jej właściciel, Łukasz Rzedzicki.

- Jesteśmy firmą rodzinną. Żona Justyna projektuje, nieustannie szukając nowych inspiracji i tkanin. Brat Dominik zajmuje się fotografią i marketingiem. Tato Czarek kieruje logistyką i magazynem. Mama Ela, przy pomocy hafciarki, dba o to, żeby dzieci były podwójnie zadowolone, widząc swoje imię obok ulubionego bohatera. Pracuje z nami także Piotrek, który doradza klientom i dba o to, żeby jak najszybciej otrzymali zamówienie.

- Skąd pomysł na sklep z artykułami dla dzieci?

- Skończyłem ekonomię w UMCS, więc naturalnie chciałem otworzyć własną firmę. 8 lat temu szukałem prezentu dla chrześniaków i przypadkowo trafiłem na producenta pościeli licencyjnej. Wtedy pomyślałem, że to dobry pomysł na biznes. Spróbowałem nawiązać współpracę. Okazało się jednak, że nie jest to takie proste. Dopiero pół roku później otrzymałem propozycję pracy od headhuntera producenta pościeli. Tym sposobem udało się uzyskać dostęp do dobrego towaru i nawiązać kontakty biznesowe.

- Dlaczego działalność internetowa?

- Żyjemy w XXI wieku. Zakupy robimy głównie przez internet, więc wiedzieliśmy, że będzie to dobra forma działalności. Najpierw jednak sprawdziliśmy, co najlepiej sprzedaje się w innych sklepach i na aukcjach internetowych. Zauważyliśmy, że rodzice nie oszczędzają na dzieciach, chętnie inwestują w droższe artykuły. To było dla nas wyznacznikiem, by skupić się na polskich tekstyliach, które są świetnej jakości i mają certyfikaty. Zaczynaliśmy od pościeli, poszew i ręczników licencyjnych dla dzieci. Z czasem rozszerzyliśmy ofertę o kolejne rzeczy, tworzące linie produktowe, na przykład kocyki i kołderki. Dzięki temu klient może skompletować całą wyprawkę dla niemowląt. Nie brak też artykułów dla starszych dzieci, młodzieży i dorosłych.

- Kołdry i poduszki to spora część oferty waszej firmy. Jakie rodzaje są dostępne?

- Posiadamy wszystkie rozmiary, począwszy od tych do wózków, przez kołyski, łóżeczka ze szczebelkami, łóżka dla nastolatków, aż po produkty dla dorosłych. Dużą uwagę zwracamy na poduszki dla najmłodszych, dlatego w ofercie mamy, między innymi: poduszki antykolkowe, antyuduszeniowe oraz korygujące kształt głowy dziecka. Jedną z ciekawszych propozycji jest też poduszka z zamkiem, którą można otworzyć i wyjąć część wkładu. Pozwala to na regulację wysokości, dzięki czemu każdy może dostosować ją do indywidualnych potrzeb.

- Macie też duży wybór pościeli. Jakie wzory są najchętniej kupowane?

- Urokiem tego artykułu jest to, że ulega modzie. To, co jest pokazywane w kinach i telewizji, przekłada się na wzory pościeli. Aktualnie na topie jest „Kraina lodu” i „Dobry dinozaur”. Są też oczywiście nieśmiertelne modele, takie jak „Kubuś Puchatek”, który podoba się wszystkim dzieciom. Wśród dziewczynek bardzo dobrze sprzedają się Księżniczki Princess. Poza tym, staramy się wzbogacać linię dla nastolatków. Jest linia Wild, na której są ujęcia dzikich zwierząt, linia City, przedstawiająca miasta i ich specyficzne punkty. Niedługo do sprzedaży wróci pościel satynowa z wzorem łowickim.

- Sprzedajecie też artykuły będące waszymi autorskimi pomysłami.

- Projektuje je Justynka. Są to kolekcje: rożków dla niemowląt, pościeli, ochraniaczy modułowych na szczebelki czy wkładki do wózków i osłonki na pasy. Ostatnio wprowadziliśmy też serię rożków chrzcielnych. Okazało się, że wiele osób poszukuje eleganckich, śnieżnobiałych, które nadawałyby się na chrzest. Natomiast na rynku, tego rodzaju produkty są głównie kolorowe i z rysunkami postaci z bajek, co niekoniecznie pasuje do podniosłej atmosfery tej uroczystości. W najbliższych dniach będziemy mieć dostępne także ubranka chrzcielne, na których możemy wykonać pamiątkowy haft. Takie zdobienie w postaci imienia dziecka, daty urodzenia, robimy także na ręcznikach, kocach i innych rzeczach.

- Sklep działa w sieci, ale czy świdniczanie mogą odebrać zakupiony towar osobiście?

- Jak najbardziej. Zakupy można odebrać w punkcie przy ulicy Racławickiej 9A. Nie prowadzimy jednak typowego lokalu wystawowego. Wynika to z naszych założeń o sprzedaży internetowej na dużą skalę. Dzięki temu jesteśmy w stanie obniżyć koszty produkcyjne, co z kolei przekłada się na niższą cenę asortymentu.

Agata Flisiak

Najczęściej czytane