Nie tylko do odmierzania czasu - Świdnik - wysokich lotów

sobota, 19 marzec 2016 10:26

Nie tylko do odmierzania czasu

Napisała 

Analogowo-cyfrowe, mechaniczne albo cyfrowe, na paskach lub bransoletce. Z cyrkoniami, czarne, srebrne, złote albo kolorowe, o dużej lub małej tarczy. Podświetlane, mierzące nie tylko czas, ale także puls, temperaturę i przebytą trasę. Popularne „odmierzacze czasu” wciąć się zmieniają. O tym, gdzie w Świdniku można je kupić i jakie modele są dostępne opowiada Dariusz Borkowski, właściciel sklepu stacjonarnego i internetowego www.casiosklep.pl , który zegarkami zajmuje się od ponad 20 lat.

- Kiedy otworzył Pan sklep?

- Wszystko zaczęło się od pracy dla największego hurtownika zegarków w Polsce. Mając już dość duże doświadczenie, założyłem własną hurtownię, a następnie sklep internetowy. Z biegiem czasu postanowiłem poszerzyć działalność o sprzedaż stacjonarną. Początkowo sklep mieścił się w Galerii Venus, ale w maju ubiegłego roku przenieśliśmy się do Hali Targowej. Większość asortymentu ze sklepu internetowego jest dostępna „od ręki” tu, na miejscu. Dzięki temu klient ze Świdnika czy okolicy może przed dokonaniem zakupu obejrzeć produkt. Zdarzyło się nawet, że mieliśmy klientkę z Gdańska, która jechała na święta do rodziny, do Krasnegostawu. Oczywiście wcześniej zarezerwowała zegarek, żeby mieć pewność, że będzie na nią czekać.

- Sklep internetowy jest dostępny pod adresem www.casiosklep.pl. Czy wymieniona marka była pierwszą, z którą nawiązał Pan współpracę?

- W zamyśle, w ofercie miały znajdować się wyłącznie produkty Casio. Udało mi się jednak rozwinąć sklep i poszerzyć asortyment o artykuły innych firm. Mam w planach otworzenie kolejnego, którego nazwa nie będzie kojarzyła się z jedną marką.

- Czym kieruje się Pan wybierając nowych producentów?

- Zwracam uwagę na dwie rzeczy, po pierwsze jego jakość, czy produkty nie są awaryjne. Ważny jest też dla mnie kontakt z firmą.

- Zakupy w sieci nie są łatwe.

- Casiosklep.pl to nie tylko zegarki naręczne, ale także szeroka oferta budzików i zegarów. Staram się, żeby osoba, która trafi na stronę sklepu, znalazła na niej wszelkie informacje na temat interesującego ją produktu. Zamieszczam zdjęcia i dokładne opisy modelu, na przykład z jakiego materiału jest zbudowany, czy jest wodoszczelny, czy jest zdobiony cyrkoniami albo kryształkami Swarovskiego. Przykładam do tych informacji dużą wagę, bo wiem, że fotografia nie odda wszystkich cech zegarka. Na szczęście, opinie klientów są pozytywne. Ludzie piszą, że zegarek wygląda na żywo o wiele lepiej niż na zdjęciu. Zadowoleni klienci bardzo mnie cieszą.

- Jakie modele zegarków są dostępne?

- Dostajemy kilkadziesiąt do nawet 100 nowych modeli miesięcznie. Zegarki klasyczne, takie jak Casio czy Atlantic, niewiele się zmieniają. Ale dużo nowych wzorów wychodzi spod skrzydeł tak zwanych marek modowych, jak na przykład Lorus. W tej chwili, „na czasie” staje się połączenie koloru niebieskiego, granatowego z różowym złotem, a z zegarków biżuteryjnych, złoto i różowe złoto. Zegarki są też coraz większe.

- A co z zegarkami sportowymi?

- Ciągle pojawiają się w nich nowe funkcje. Mogą być zegarki z monitorem pracy serca, dedykowane biegaczom. Zakłada się pas i zegarek monitoruje puls. Ma alarmy, więc jeśli puls jest za wysoki albo za niski, daje o tym znać. Taki zegarek ma też timer. Bardzo fajne są zegarki Casio, które nie są klasycznymi smart watch’ami, ale mają wbudowaną komunikację z telefonem. Mimo tej dodatkowej funkcji jest to klasyczny model, który pasuje do garnituru. W sprzedaży dostępne są również zegarki Timex z GPS-em, zapisujące trasę, którą się poruszaliśmy. Powiedzą nam też, ile metrów czy kilometrów pokonaliśmy z górki, a ile pod górkę. Niektóre zegarki Casio mają baterię słoneczną oraz automatycznie ustawiają godzinę na podstawie informacji wysyłanych z nadajnika w Niemczech. Od kilku lat coraz większą popularnością cieszą się też zegarki Casio z serii G-Shock, które są prawie niezniszczalne.

- Nowe funkcje zegarków pokazują, że technologia w tej dziedzinie wciąż się rozwija. Jak Pan myśli, czy idziemy w dobrym kierunku?

- Myślę, że tak. Jedyną uwagę, jaką mogę mieć do tych wszystkich nowinek to to, że w niektórych przypadkach bateria wytrzymuje zaledwie dobę.

- Czym powinniśmy kierować się wybierając zegarek?

- Marką i wyglądem. Ważne jest, do czego będziemy go nosić. Czy będzie to eleganckie ubranie, czy strój bardziej sportowy. Kobiety, na przykład coraz częściej kupują kilka zegarków, by pasowały im do różnych strojów. Traktują je jako dodatek, biżuterię, którą zakładają zależnie od okazji. Panowie natomiast wybierają klasykę albo zegarki mechaniczne.

Agata Flisiak